Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza wykresu gbpcad, zysk z zagrania 60 pipsów, 3.06.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu gbpcad – interwał H1.

Wczorajsze wejście na gbpcad trzymam aż do dzisiaj. Na tę chwilę zysk z pozycji to 60 pipsów. Stop jest podniesiony na zysk minimalny. Jedną pozycję zamknąłem, zaś drugą mam plan trzymać aż wypadnie na stopie, mam nadzieję ze jeszcze uda się podnieść go na większy zysk. Odpowiednie prowadzenie pozycji po jej zajęciu to ważniejsza technika niż samo jej zajęcie.

Zajmowanie pozycji nie jest trudne, trudniejsze jest prowadzone pozycji zyskownych w taki sposób aby zysk nie wparował za szybko a jednocześnie wyciśniecie z ruchu ile się da.

Ja staram się zamykać częściowo na oporach, zaś część pozostawić ze stopem ponad wejście aż do rozwinięcia ruchu. Czasami rynek płaci ponadprzeciętnie, kiedy ? Nie wiemy ale bywają ruchy bez większych korekt i szkoda byłoby stracić taki ruch.

Zagranie opisane wcześniej, wejście agresywne po zlokalizowanej zmianie trendu. Wskazania techniczne przyszły po pokonaniu oporu ważnego na poziomie 1.7013 pkt.

 

W szczycie pozycja dawała zarobić 120 pipsów ale nie o to chodzi z handlu, mimo że stosunek stopa do zysku był przyzwoity. To co pokazuję to setupy w miejscach nieprzypadkowych i dających szanse na zysk 1:3-1:5 w stosunku stop : profit.

Dzisiaj zajmowałem na niższych tf (m15 i m5), na eurusd, gbpusd i chfusd. Wszystkie pozycje wypadły na minimalnym zysku. Założenia było dobre ale ruch był nie duży więc stop przesunąłem ciasno. Nie mam za bardzo czym się chwalić jeśli chodzi o tamte pozycje więc powiedzmy, że o nich wspomnę. Od dawna nie łapię szczytów, dzisiaj zagrałem na oporach z niższych tf na moje układy sygnalne. Większe ruchy min H4 i H1 są bardziej wiarygodne ale muszę zobaczyć najpierw ruch przeciw aktualnemu trendowi abym wziął pod uwagę inne zagranie jak tylko spekulacyjne. Zysk jest ale jak ja powtarzam symboliczny.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz