Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Analiza wykresu gbpcad, 5.06.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu gbpcad – interwał H1.

Kolejny dzień o kolejne zagrania.

Wczoraj na tej parze można było kilka razy poskalpować. Dzisiaj jest wybicie całego ruchu spadkowego i również zająłem małe L. Małe bo odległość od stopa większa. Wstępny stop techniczny jest pod dołkiem, nie wykluczone że jak kurs jeszcze trochę wzrośnie to podniosę ponad wejście. Dzisiaj nie mam zamiaru siedzieć przy wykresach – jest dzień i trzeba żyć. Giełda to tylko hobby, co jakiś czas wystarczy zerknąć w aplikację i tyle.

Na tę chwilę zysk to 40 pipsów ale tym razem widać większe ruch w planach. Wybicie szczytu fali B korekty jest już ruchem innego rzędu. Zobaczymy co rynek wybierze.

Wczoraj takim „pykaniem” upykałem 10% konta. My operujemy procentowo i tego uczę na szkoleniach. O kwotach nikt nie wspomina bo to sprawa indywidualna każdego inwestora jakim kapitałem chce grać. Zasada to inwestowanie/ryzykowanie na każdą pozycję 1-2%, doświadczeni wiem że ryzykują więcej – nawet 5%. Tego nie polecam, gdyż większe zaangażowanie powoduje nerwowość i w razie kilku strat z rzędu już niepokój i błędy, zaś handel na 0.5-2% to czysta przyjemność a strata nie jest bolesna jest poprostu kosztem w działalności gospodarczej w zawodzie inwestor giełdowy.

 

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz