Analizy

Analiza wykresu fw20 i KGHM, interwał dzienny, 22.01.2015r.

Podziel się postem:

Sytuacja na rynkach jest nadal niepewna, jednak dzisiaj po danych odnośnie skupu obligacji uspokoiła nieco nastroje. Dlatego wstrzymywałem się z wszelkimi analizami do czwartku w związku z wielkimi zawirowaniami na rynku walutowym i akcyjnym. W trakcie ważnych danych nie zalecam analizowanie a tym bardziej zajmowanie pozycji z uwagi na większą manipulację i nerwowe ruchy inwestorów.

 

Wig 20 – interwał dzienny.

Przedstawiając wykres średnioterminowy, chciałbym wskazać potencjalny poziom wsparcia.

Strefa wsparcia pozostaje ta sama, o której pisałem we wcześniejszej analizie. Rynek poprawił dołek ale technicznie nic się nie zmieniło i nadal istnieje potencjał do wzrostów na rynku akcyjnym. Podane spółki zachowują się zgodnie z analizą i nadal są atrakcyjne inwestycyjnie.

Układ dodatkowo wsparty jest jest wskazaniem oscylatorów, gdzie widzimy dywergencję potwierdzoną. Wsparcia lokalne wypadają na zgrupowaniu wsparć liniowych wielu linii trendu i kanałów spadkowych.

 

wig20dzienny

 

Kolejna spółka ciekawie wyglądająca to KGHM.

Cena pokonała linię trendu spadkowego i zaczyna wyglądać całkiem obiecująca, przynajmniej na odbicie. O trwałych wzrostach jest jest znacznie za wcześnie, tym bardziej że na wykresie kontraktów kghm cena pokonała ostatnie średnioterminowe dołki.

W tej chwili na wykresie widzę odbicie od wsparcia i pokonanie istotnego oporu. Zapewne w najbliższych dniach winna być korekta intra i kontynuacja ruchu lub negacja. Generalnie zasada handlu na rynku jest prosta, wyszukujemy ciekawych miejsc, najlepiej blisko wsparcia i bierzemy pozycje zgodnie z MM. W dłuższym okresie jesteśmy stanie zarabiać ładne pieniądze na giełdzie mimo okresowych strat.

kghmdzienny

Podziel się postem:

Dodaj komentarz