Aktualności Analizy

Analiza wykresu fw20, aud/chf i miedzi. 31.05.2016r.

Podziel się postem:

Dzisiejsze analizy zaczniemy od polskich kontraktów terminowych fw20. Ostatni sygnał kupna na wykresie intra dał zarobić ponad 40 pkt przy stopie ok 20-21 pkt. Wszystko zostało opisane w poprzednich postach.   Dzisiaj na rynku dominowały spadki i raczej nikt nie myśli o wchodzeniu w pozycje długie (tzw. L).  Dlatego warto po sesji obserwować wykresy, dodatkowo po zakończeniu sesji w stanach.

Moje spostrzeżenia na wykresie H4 fw20.

Widzę dwa scenariusze:

1. Rynek dotarł do poprzedniego wsparcia, z którego graliśmy ostatnie elki. Cena nadal respektować wsparcie albo tym razem przebić i notować nowe dołki.

2. Na wykresie pokazała się formacja ORGR – odwracająca trend i taki scenariusz również widzę w grze.  

Wszystko zależy teraz od przyszłych wydarzeń na wykresie – może jutro?

Jeśli cena spadnie poniżej poziomu 1790 scenariusz drugi będzie nieaktualny. Jeśli zaś atak popytu wyniesie cenę ponad 1850 pkt jest szansa na realizację opcji wzrostowej. Przypomnę, że operujemy interwałem intra.

fw20h4

Aud/chf – interwał H4.

Opisana kilka dni temu i wyczekiwana pozycja wzrostowa doczekała się dzisiaj spełnienia. Zakładałem wzrost z dolnej linii kanału. Dokładnie opisałem warunki zajęcia pozycji w poprzednich analizach. Nigdy nie wiemy kiedy rynek „odpali” ale za to wiemy jakie poziomy obserwować i tak też było w tym przypadku. Moje pozycje są bez zmian, nadal w portfelu w tej samej ilości.  

audchfH4

Aud/chf – interwał dzienny.

Interwał dzienny pokazuję aktywację formacji świecowych – długich ogonów na wsparciach. Kolejna świeca byłaby potwierdzeniem dzisiejszego wybicia. A zatem czekamy.

audchfD

Copper – H1.

Co tu pisać, kolejny wykres intra na większym ryzyku ale za to ciekawym wsparciu.

copperH1  

Moje analizy są dość precyzyjne ale z wiadomych przyczyn niekompletne o moje narzędzia stosowane w autorskim ujęciu. Szczerze zatem polecam moje szkolenia indywidualne, na których uczę tego co wiem o handlu. A po moich wpisach widać proste, działające i zarabiające metody.    

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz