Analizy

Analiza wykresu fw20, 5.05.2016r.

Podziel się postem:

Ostatnio więcej się dzieje na wykresie kontraktów terminowych albo po mailu jednego z moich czytelników częściej zaglądam do tego waloru.   Opisywany tydzień temu wykres, w którym wskazałem miejsca kluczowe do rozpoczęcia większych spadków/korekty doskonale się realizują. Spadek od przebicia wsparcia oznaczonego przeze mnie na poziomie 1915 do dzisiaj dał zarobić prawie 90 pkt. W poniedziałek, kiedy byłem na szkoleniu w klienta w Cieszynie opisywałem moje zagranie na L w skali intra. Dokładnie warunki mojego wejścia oraz zamknięcia mojej pozycji sugerując wystąpienie możliwej korekty abc na ważnym oporze. Z miejsc oporowych obawiałem się powrotu do spadków i tak też było.

fwscan

Dzisiaj natomiast widzimy jak dobrze zadziałał opór i efekty tego mamy.

fw20H1

Ciekawy przykład trafił nam się na szkoleniu, gdzie dokładnie omówiliśmy wszystkie opory i wsparcia wyłapane na wykresie fw20. Mój „uczeń” Ryszard handluje na giełdzie ponad 7 lat i to ze sporymi sukcesami. Mimo udziału wielu szkoleniach i zyskownych technikach poszukiwał jeszcze innego spojrzenia na rynek i bardziej przejrzystych technik, które nie wymagają interpretacji. Ucieszyła mnie opinia, że otrzymał to co oczekiwał. Mianowicie doprecyzowania technik analizy trendu i rozpoznania miejsc, w których trend się zmienia.

Drugą informacją jaką oczekiwał to miejsce zajęcia pozycji w ujęciu średnioterminowym – proste i nie wymagające podejmowania trudnych decyzji.

Bardzo dziękuję za mile spędzony dzień Ryszard, pyszny obiad w gronie Twoich bliskich (żony i trójki dzieci). Dzięki za fantastycznie spędzony dzień i na pożegnanie Twoją opinię: „najlepiej wydane 970 zł (wraz z kosztami dojazdu) w życiu, które pomogą mi jeszcze więcej zarabiać na giełdzie, a te pieniądze odrobię bardzo szybko”. Przypomnę, iż Ryszard sobie na giełdzie bardzo dobrze. Otwierając konto u brokera HFT z mojego polecenia w celu otrzymania upustu za szkolenie do czasu mojego przybycia (ok 2 tygodni) zarobił już 20% konta. Widziałem jego otwarte pozycje, które omówiliśmy oraz saldo i mogę potwierdzić, iż na giełdzie można zarabiać. Cieszę się, że do naszego grona dołączył kolejny trader z sukcesami. Trzymam kciuki i za Twój trading i mam nadzieje będziemy w stałym kontakcie przez długie lata.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz