Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Analiza wykresu eurnzd, 6.05.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu eurnzd – interwał tygodniowy.

Wykres tygodniowy jest poglądowy i bardzie interesuje mnie cena w przestrzeni szerszej.

Istotne jest świeca poprzednia popytowa, która traktuję jako zwrot na rynku. To co będzie działo się w dół traktuję jako korektę w nowym ruchu wzrostowym.

 

Analiza wykresu eurnzd – interwał dzienny.

Cały ten ruch odwracający trend wyrysowałem jako formację ORGR dla wzrokowców. Ja wolę określenie prawego ramienia jako korektę w nowym ruchu wzrostowym. Jak zwał tak zwał czy jest to klasyczna analiza czy elliotowska nie ma znaczenia. Ważne są odpowiednie poziomy i wskazania techniczne. Wiedzę warto mieć szeroką ale podstawowe zasady zmiany trendu czy przepływu kapitału są jak najbardziej przydatne.

 

Analiza wykresu eurnzd – interwał H4.

Dotarliśmy do interwałów niższych i tutaj w zasadzie widać jedynie ruch korekcyjny i jednocześnie konsolidację między dołkiem a okolicą szczytową. Wybicie szczytu powinien dać więcej chęci do wzrostów.

Jak zwykle można zajmować pozycje L z zabezpieczeniem stopa pod dołkiem.

 

Niższej perspektywy nie biorę pod uwagę przy tej parze walutowej, gdyż za dużo byłoby błędów. Para ta wykonuje duże ruchy chaotyczne wynikające pewnie z płynności. Mało osób handluje intra i raczej wyłapywałbym główne trendu czy dłuższe ruchy. Ale widać, że ruchy są długie i trwałe.

W maju mogę jeszcze odbyć kilka szkoleń. Z powodu izolacji wstrzymałem szkolenie ale powiedzmy, że w bieżącym miesiącu jeszcze na kilka jestem w stanie czas wygospodarować. Moje projekty zaczynają się już ruszać więc jak zwykle czas poświęcę mojej działalności. Szkolenia jak pisałem wielokrotnie robię tylko dodatkowo w ograniczonym stopniu. Bardziej hobbystycznie i mojej pasji rynków oraz prowadzenia publicystyki poprzez serwis www.galeriazyskow.pl.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz