Aktualności Analizy

Analiza wykresu eur/jpy, nzd/jpy oraz kilka słów o rynku pszenicy, 3.04.2016r.

Podziel się postem:

Chciałbym przypomnieć wykresy, które zamieszczałem kilkanaście dni temu. Przy okazji dodam, że dokładnie w punkt wskazałem momentum wejścia w rynek.

Wykres pary eur/jpy przedstawiał dwa wejścia: agresywne i techniczne. W jednym i drugim przypadku zysk wyniósł ponad 300 pipsów.

eurjpyD

 

 

 

Podobnie rzecz ma się na wykresie nzd/jpy. I tutaj również jasno nakreśliłem moment wejścia w pozycję L.

Nie będę się zbytnio przechwalał ale na na wykresie dziennym raczej moje analizy cechuje wysoka skuteczność mimo większych odległości SL (jak najbardziej są one poprawne technicznie i odpowiednie do spodziewanych zysków). Zysk okresowo wyniósł ponad 300 pipsów

nzdjpyD

 

Analiza rynku pszenicy – interwał dzienny.

Analiza dla sympatyków rynków towarowych. W naszych domach maklerskich walory dostępne raczej w jednostkach ETF lub certyfikatów (tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana z uwagi na możliwą wycenę w walucie, która ma istotny wpływ na zysk/stratę) lub poprostu na platformach forex’owych z ewentualną dźwignią.

Zacznę od tego, że jakiś czas temu wskazywałem ciekawe wejście na tym walorze po wybiciu overbalance . Dokładnie strzałka czerwona wskazała na wejście techniczne z cyklu moich ulubionych. Zysków nie liczę, ponieważ są przyzwoite.

Układ wskazuje klasyczną formację ORGR. Korekta jasno widoczna może być w ramach fali 4 lub korektą całego ruchu od dołka. Tego nie wiem ale wygląda bardzo ciekawie.

Układ średnioterminowy może zwiastować odwrócenie trendu.

pszenicaD

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz