Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

ANaliza wykresu DJIA30, 8.01.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu DJIA30 – interwał H4.

Poprzedni mój wpis dotyczył rozpoczęcia spadku na tym indeksie. Jak widać scenariusz ładnie się zrealizował, korekta/spadek był dynamiczny i dość głęboki.

Dzisiaj zauważyłem zatrzymanie na wsparciu i od razu popyt. Od razu we mnie zadziałały odruchy zbadania tego ruchu pod względem zasięgów, wsparć i proporcji. Wszystko wskazuje na to, że korekta mogła się zakończyć.

Z wiadomych przyczyn nie jestem za wzrostami ale coś z tego ruchu możemy zarobić, tym bardziej że znamy dokładny poziom obrony/stop. Skoro znamy ten poziom to może sami obliczyć nasze ryzyko z tej inwestycji. Powiedzmy, że więcej niż 1% nie warto w tych okolicznościach ryzykować naszego kapitału.

 

Cały czasu szukam uzasadnienia dla naszego parkietu. U nas jesteśmy przed ruchem w górę (dopuszczam jeszcze pogłębienie dołka do okolic 1990-1995 pkt), zaś giełdy zachodnie kończą hossę. Taki szarpnięcia w dół będą coraz częstsze aż do regularnych spadków.

 

Dla przypomnienia mój scenariusz z opcją spadkową. Nieraz czekamy dłużej a nieraz krócej na ruch docelowy. Tutaj zasięg został wykonany błyskawicznie, nawet na emocjach. Tak czy siak zysk jest i to cieszy.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz