Aktualności Analizy Analizy akcji Forex Serwis poleca

Analiza wykresu DJIA, 11.02.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu DJIA – interwał m15.

Wczoraj podałem sygnał kupna na wykresie djia w skali intra. Jak widać sygnał był skuteczny i zysk obecnie wynosi 3:1 (stosunek zysku do ryzyka). Uczę zarządzania pozycją i kapitałem moich kursantów, gdyż w mojej ocenie jest to najważniejsze w inwestowaniu. Co oznacza stosunek zysku 3:1? Załóżmy, że ryzykujemy na każdą pozycję 2% naszego kapitału, na początku zalecam handel ryzykiem 1%. Wówczas 3×2% daje nam zysk w postaci 6% całej kwoty przeznaczonej na handel.

Przekładając na pieniądze.

Przykład: dysponujemy kapitałem ok 10 tys. zł. Handlując jedynie 2%-tami naszego konta tracimy 200zł a zyskujemy w przypadku powodzenia 600 zł. Przykład DJIA dał właśnie taki zarobek. Teraz każdy może sam sobie obliczyć pieniążki w zależności od własnych środków. Na początek warto rozpocząć przygodę od niższych kwot, no 5 tys lub inne a ryzyko ustalamy również różne, 1%, 0.5% ale nie więcej niż 2%. Znam Traderów handlujących ryzykiem 5%, tutaj trzeba być znacznie ostrożnym bo kilka stratnych pozycji może wprowadzić kłopoty w myśleniu. Zasada ważna jak nie najważniejsza to najpierw liczyć potencjalną stratę a zyski same przyjdą z czasem. Strata jest naturalną rzeczą tradera, bez niej nie handlu. Statystyka pozostaje po naszej stronie.

 

W lutym szkoleń nie przewiduję ale w marcu jeszcze tak. Mogę tylko w soboty, zaś w resztę tygodnia zaangażowany jestem w projekty firmowe.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz