Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Promowane wyniki analiz Serwis poleca

Analiza wykresu Dax, 2.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu Dax – interwał dzienny.

Rzut horyzontu szerszego na dax to widoczne opory średnioterminowe poziome.

Za chwilę rozpracujemy sam układ szczytowy ale na początku filtruję walory do inwestycji pod kątem dogodnej lokacji a taka jest niewątpliwie na indeksie dax.

Co ważne:

  • oscylatory są w stanie wykupienia,
  • cena dociera do górnych granic kanału,
  • fibo zewnętrzne na odpowiednich poziomach zniesień.

Cały zestaw narzędzi i wskazań zaczyna przekonywać mnie do poszukiwania sygnałów sprzedaży z niższych interwałów.

 

Analiza wykresu dax – interwał dzienny.

Okolice szczytowe daxa to według mnie emocjonalne ruchy mające na siłę utrzymać rynek albo ze względu na koniec roku albo z powodu dystrybucji. Wchodzenie na dłuższy okres z akcjami jest mocno ryzykowne i choćby dlatego warto analizować cały indeks nawet gdyby obarczony był znacznymi błędami. Akcje kupujemy, kiedy jesteśmy blisko odwrócenia trendu spadkowego na wzrostowy lub gdy padają sygnały kupna całego indeksu lub subindeksu. Jest to stara dobra szkoła, która pozwala ochronić kapitał nawet w przypadku źle dokonanej inwestycji. Jeśli rynek spada, 80% spółek z jego składu będzie notować minusowe wartości i odwrotnie. Dlatego wybieranie pojedynczych spółek bez badania szerszego rynku według mnie nie ma sensu. Te spółki będą pociągnięte wraz z całym rynkiem w dół.

 

Analiza wykresu dax – interwał H2.

Opór z wyższego interwału jest nadal aktualny, teraz skupmy się na niższym interwale. W mojej ocenie jesteśmy w okolicy szczytowej i z tego miejsca można wyczekiwać sygnału sprzedaży o krótkoterminowym charakterze. Co z niego się rozwinie to już kwestia umiejętności prowadzenia pozycji.

 

Ja osobiście podebrałem wczoraj na zakończenie dnia małe S i spokojnie poczekam na początek tygodnia. Zagranie niestandardowe na niskich interwałach. Testuję pewien system wskaźnikowy w oparciu o moje kreski wsparć i oporów. Można powiedzieć, że łączę technikę z narzędziami wskaźnikowymi. Jak narazie wyniki są bardzo dobre. Ryzyko bardzo niskie bo handluję na krótkie ruchy bardzo małym kapitałem. Dwa tygodnie od rozpoczęcia testów na telefonie w pracy i między obowiązkami wchodząc hobbystycznie na aplikację jedynie, wynik mój to 18%. Co dalej to zobaczymy.

 

Chcesz nauczyć się analizować wykresy? Chodź ze mną. W listopadzie uda się znaleźć jeszcze jeden termin. W racji wykonywania licznych obowiązków i prowadzenia firmy terminy są mocno ograniczone.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz