Analizy

Analiza wykresu Copper (miedź), interwał dzinny, 21.11.2013r.

Podziel się postem:

Wczorajsze „zagranie” intra tym razem wypadło na SL, w sumie po to są. Najważniejszą istotą inwestowania jest właśnie stosowanie stopów. Na tyle zagrań co wykonuję straty są wskazane a nawet pożądane, żeby nie obrosnąć w piórka. Jednak utrzymanie stałego procentowo MM nie robi żadnej krzywdy na kapitale. Takie podejście daje niesamowity komfort psychiczny.

 

Dzisiaj podam ciekawą analizę. Podawałem kilka dni temu miejsce wsparć na tym walorze osobom zapisanym na newsletter. Napisałem, również żeby wyczekiwać sygnału w oznaczonej strefie wsparć.

 

No i dzisiaj pełna analiza miedzi.

W skrócie można napisać o ruchu wzrostowym i spadku, być może korekcyjnym. Spadek ten oznaczyłem liniowo kanałem. Ponadto naniosłem wsparcia poziome, które były w bliskiej odległości linii kanału. Dodam jeszcze, że całość wystąpiła na ważnej lokacji geometrycznej (ale to już w rysunkach podaję szczegółowo na forum w grupie analitycznej na skype).

 

Na naszym wsparciu dostaliśmy świeczkę niezdecydowania, tzw. wirującą szpulkę i po niej potwierdzenie. Potwierdzenie mam na myśli w postaci dzisiejszej świecy (oczywiście dzień trwa i z tym stwierdzeniem musimy poczekać do końca dnia).

Przed nami jeszcze kolejna linia trendu ostatniej fali, po pokonaniu tej ostatniej rynek otworzy drogę do górnego ograniczenia kanału a nawet ponad szczyt. Nie muszę tłumaczyć chyba co to może oznaczać. Przy lewarowanych rynkach oznacza dość spore zarobki.

 

Przekładając wzrost miedzi na polski rynek można przeanalizować spółkę KGHM. Jeszcze tego nie zrobiłem ale zapewne później się tym zajmę podczas generowania sygnału na systemy transakcyjne „Golden KGHM”. Podejrzewam, że inwestorzy to widzą i warto to uczynić, gdyż okazji może być kilka na rynku.

 

copper_001

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz