Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza wykresu audnzd, 17.01.2020r.

Podziel się postem:

 

Wpis rozpocznę od podsumowania dzisiejszej analizy, w której podałem kolejny sygnał kupna na prze walutowej gbpnzd. Wskazałem strefę wsparć i pojechałem szkolić nowego adepta sztuki handlu.

Jak widać dzień bardzo udany. Z Robertem wiele metod omówiliśmy, przedstawiłem swoje metody. Wiele z nich jest zmodyfikowanych w drodze kilkunastu lat praktyki. W zasadzie wszystko uprościłem do minimum: określanie trendu, kreślenie wsparć i oporów, następnie setupy, stop oraz klucz handlu MM wraz ze statystyką wejść. Całe kompendium przekazałem plus kilka omówionych teorii handlu – warte uwagi.

Dzień kończę pozytywnie z uwagi na ciekawe szkolenie i zarobione pipsy z zagrania ranu.

Dla przypomnienia wykres gbpnzd z niebieską strefa wsparć. Rynek właśnie na niej zatrzymał spadek.

Wykres z rana.

Wykres z przed chwili.

 

Analiza wykresu audnzd – interwał H4.

Na szybko, kolejny wykres roboczy. Trochę późno ale po całym dniu analizowania, warto zerknąć na kilka chwil do wykresów ponownie.

Ciekawa sytuacja na tej parze walutowej, gdyż zostały naruszone zasady progu zmienności co oznaczać może zmianą trendu.

Spadek widzę na tę chwilę jako korektę i jedno ze wsparć może odwrócić tendencję. W tej chwili za wcześnie na prognozę miejsca docelowego. Mamy za mało danych. Jedynie posłużyć się mogę zniesieniami fibo ale to za mało. Warto poczekać na klarowniejsze punkty zwrotne. Niemniej widzę dużą szansę na wzrost.

 

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz