Analizy

Analiza wykresów kontraktów terminowych FW20, interwał dzienny i 4-godzinny, 4.03.2014r.

Podziel się postem:

Dzisiejszy wpis będzie bardzo odważny, ponieważ ostatnie ruchy są za sprawą interwencji zbrojnych Rosji wobec Ukrainy i przy uwadze całego świata. Do tego dzisiejsze wystąpienie prezydenta Putina było mocno wyczekiwane przez inwestorów. Ja jednak twierdzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Rynek oczekiwał na korektę i ją otrzymał. Wczoraj nie miałem odwagi pisać o możliwym końcu spadków, ponieważ rynek i sytuacja zewnętrzna była „gorąca”, widziałem za to bardzo silne wsparcia na wykresach. Nie oznacza też, że nie mogą one pęknąć pod naporem złych informacji geopolitycznych.

 

Na wykresie oznaczyłem ważniejsze wsparcia. Jedno już dotknęliśmy, natomiast kolejne jest no niższej półce cenowej.

Mój wpis nie jest jednoznaczny z sygnałem kupna a jedynie o możliwym scenariuszu wzrostowym wykluczanym przez większość inwestorów. Większość widzi ciężkie spadki a to nakazuje mi patrzeć na inne możliwe rozwiązania.

 

Wracając do wykresu. Oznaczyłem strefy wsparć kilkoma narzędziami. Ponadto układ spadkowy może sugerować korektę. Oczywiście może ona ulec rozwinięciu i utworzyć impuls spadkowy.

Kolejny ważny element to dość duże obroty przy wzrostach. O ile obroty wczorajsze mogły świadczyć o panice na giełdzie to dzisiejsze stoją pod znakiem zapytania.

 

FW20D43

 

Wykres dzienny przedstawia dojście ceny do wsparć. Ponadto formacja świecowa, harami, plus wychłodzone wskaźniki dzienne są niewątpliwie pozytywnym syndromem.

 

Poniżej wykres 4-godzinny.

 

FW20H443

 

Na interwale H4 widać dokładniej mój tok myślenia. Poprzedni ruch impulsem  i obecny korekcyjny.

Warto wyczekiwać sygnałów i uwaga na konieczne ustawianie stopów. Moim zdaniem nadal będzie bujało, ponieważ informacje polityczne będą powodowały niepokoje rynków finansowych.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz