Analizy

Analiza wykresów indeksu wig20 oraz kontraktów terminowych FW20, interwał godzinny, 14.04.2014r.

Podziel się postem:

Po ostatnim sygnale kupna na kontraktach terminowych, gdzie zysk wyniósł ponad 50 pkt., przyszły zapowiadane przeze mnie spadki korekcyjne.

 

Link do analizy: http://galeriazyskow.pl/podsumowanie-zajecia-pozycji-na-fw20-sygnal-kupna-zysk-50-pkt-10-04-2014r/

 

Dzisiaj postanowiłem troszkę bliżej przyjrzeć się indeksowi wig20 i zauważyłem kilka ciekawych zależności.

Dzisiaj w grupie „zagrywaliśmy” na indeksach zagranicznych na wzrosty (dax i FFI) i to zasugerowało mi poszukania przyczyn spadków na naszym parkiecie.

 

Indeks wig20.

 

Na wykresie godzinnych indeksu wig20 przedstawiłem opcję zakończenia korekty. Jakkolwiekby ją nie opisać falowo to wiele czynników przemawia za jej zakończeniem bądź wykańczaniem.

Wsparcie poziome (fioletowa linia) wskazuje silną strefę wsparć. Pokrywa się ona również z istotnymi zniesieniami fibonacciego. Ponadto cały układ wpisałem w kanał spadkowy.

 

wig20h11404

 

Wykres wigu20 – interwał m15.

 

Na wykresie m15 rozrysowałem całą korektę. Równość fal „prawie” się zgadza. Istnieje możliwość, że cena zejdzie jeszcze do opisanej wyżej strefy wsparć.

 

wig20m151404

 

A teraz najważniejsze, wykres kontraktów terminowych FW20 – interwał godzinny.

 

Wykres ten przedstawia próbę oznaczenia falowego oraz najważniejsze elementy analizy technicznej (całą moją metodologię uczę na szkoleniach indywidualnych).

Na kontraktach widać jak cena zaliczyła istotne wsparcie i tutaj ważą się losu dalszego ruchu. Jeśli dobrze rysuję i liczę falę to obecna korekta nie powinna niżej zejść. Wynika to z zasad Elliotta (najście fali 4 na falę 1).

Być może niedługo nadarzy się okazja do ponownego wejścia na rynek z pozycją na wzrost. Nawet niechcący albo chcący uchyliłem mały rąbek mojej metodologii i techniki generowania sygnału.

 

Oczywiście jest wiele rodzajów sygnałów: agresywne – ryzykowniejsze i techniczne – bezpieczne, wszystkie zależą od preferencji inwestora i jego skłonnościach do ryzyka.

 

No cóż tyle na dzisiaj, jutro może być interesujący dzień i przy okazji zapraszam do zasilenia grupy inwestorów (proszę pisać do mnie w tej sprawie).

 

fw201404h1

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz