Analizy

Analiza wykresów aud/nzd, eur/chf i gbp/jpy, 3.06.2015r.

Podziel się postem:

I kolejna dawka wykresów w drugim poście przed nami.

 

Kilka dni temu opisałem pary walutowe w kontekście sygnałów kontynuacji trendu na niektórych walorach. Po kilku dnia większość z nich porusza się zgodnie z moją analizą.

AUD/NZD.

Zaczynając od samego dołu wykresu, gdzie kilka tygodni temu podawałem w serwisie sygnał kupna o charakterze średnioterminowych (można odszukać tę analizę), widzimy wciąż trwający trend.

Parę dni temu podawałem kolejny sygnał kupna o charakterze intra (H4) po oszacowaniu dołka korekty.

Dzisiaj nasz zysk z sygnału K krótkoterminowego to 198 pipsów. O zysku sygnału dziennego nie piszę ale oscyluję pewnie gdzieś w okolicy 700-800 pispów.

Poniżej wykres kontynuacyjny z historią moich zagrań na tej walucie.

audnzdzysk198

 

EUR/CHF.

Kolejna para walutowa opisana w serwisie kilka dni temu to eur/chf. Tutaj kluczem do odwrócenia trendu było określenie miejsca wsparcia.

Jasno sformułowane wejście do dzisiaj dobrze procentuje.

Poniżej przypomnę wykres z poprzedniej analizy.

eurchfdzienny

I teraz wykres bieżący, który cieszy oko.

eurchfzyskd

 

GBP/JPY.

Wykres gbp/jpy wskazywał na korektę zwykłą i taka przedstawiłem.

gbpjpyh1

Jak to na giełdzie bywa nie ma ludzi nieomylnych. Widząc rozbudowaną korektę o wxy zweryfikowałem linię trendu utrzymując tę samą technikę określania korekty.

Oto moje wyniki.

gbpjpyh1weryfikacja

Ten przykład pokazuje, ze na rynku należy reagować na ruchy, które zaskakują inwestora. Nie można twardo trzymać się pierwotnego założenia tylko w miarę możliwości modyfikować swoje myślenie zgodnie z wyuczonymi technikami.

 

Polecam moje szkolenia indywidualne. Po moich wpisach widać, że warto się uczyć ponieważ jest to doskonała okazja aby wykonywać wolny zawód. Sądzę, że koszt szkolenia można szybko odrobić trzymając się zasad handlu, oczywiście mając odpowiednie techniki wejścia.

Ja stosuję bardzo proste metody (trochę autorskie), które nimi muszą być. Minimum „śmieci” na wykresie przy dużej skuteczności.

W sprawie szkoleń proszę pisać lub dzwonić.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz