Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Analiza wykresów audcad, audusd i eurjpy, 9.07.2018r.

Podziel się postem:

 

W zeszłym tygodniu opisałem sytuację na parach walutowych, t.j. audcad, audusd i eurjpy. Na tych instrumentach mocno byłem zaangażowany i dzisiaj warto wspomnieć kilka słów o bieżącej sytuacji.

 

Analiza wykresu audcad –   interwał H1.

Od mojego wejścia rynek wzrósł ponad 80 pipsów i teraz przychodzą dylematy. Cena osiąga górne ograniczenie kanału, mimo że decyzja o wejściu w pozycje nie była dyktowana wsparciem w/w kanału ale dodatkowo zerkam na inne narzędzia zwłaszcza w kontekście wyjścia z pozycji. Oporów widzę jednak znacznie więcej co może być problemem dla dalszych wzrostów.

Po ewentualnym zamknięciu moich pozycji walor nadal pozostanie w obserwacji gdyż trend główny się nie zmienił i może dać kolejne okazje do odnowienia „elek”.

 

 

Analiza wykresu audusd – interwał dzienny.

Tutaj mimo, iż widzę wsparcia to walor jeszcze pozostanie w moim portfelu. Zysk w tej chwili wynosi 125 pipsów, połowę pozostawiłem licząc na wyższe ceny. Trend główny jest nadal wzrostowy. Dopuszczam korektę i odnowienie pozycji L.

 

 

Analiza wykresu eurjpy – interwał dzienny.

To zagranie przyniosło mi 200 pipsów zysku. Dobrze złapane poziomy wsparcia na wykresach dziennych i tygodniowych skutkuje stabilnym wzrostem ceny. Trochę trwał ten traid ale wiadomo „grubaski” muszę pokręcić zanim rynek wywindują. Na tym polega ich rola, niemniej jednak widać było już wcześniej co knują, gdyż rynek sygnalizował wcześniej przepływ kapitału.

Obecnie jestem bez pozycji ale chętnie odkupię jak spadnie.

Ponadto cena narusza linię trendu spadkowego korekty, co tylko mnie utwierdza w przekonaniu że wzrosty mogą być znacznie większe, wielokrotnie większe.

 

Coś nie coś już zagrałem, choć nie lubię poniedziałków. Szybkie wejście w daxa na S do luki (już nie mam). W portfelu nadal są małe pozycje na złocie i srebrze, też o tym pisałem.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyckow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz