Analizy

Analiza wykrersu wig20, interwał dzienny i godzinny, 29.06.2014r.

Podziel się postem:

Wig 20 posiada zupełnie inne poziomy niż kontrakt terminowy fw20. Nadal sytuacja jest niewyraźna. W związku z czym nie można poszukiwać analogii i podpowiedzi. Różnice na wykresie kontraktów wynikają z łączenia serii kontraktów gdzie istniała duża różnica cen zamknięcia między seriami.

 

W okolicach szczytowych widać wyraźny układ RGR z wybiciem linii szyi. Teoretyczny zasięg to wysokość od szczytu głowy, jednak w praktyce bywa z tym różnie i wystarczy długość 80% tej wartości.

Niemniej jednak nie można tej formacji lekceważyć.

 

Układ dzienny może wskazywać na większy spadek ale nie wykluczam jeszcze ruchu w górę.

wog20dzienny

 

Nadal chciałbym widzieć wyjście ponad szczyty i wówczas mega układ korekcyjny byłby w grze przed większym spadkiem.

Za spadkiem przemawia również złożona korekta abc ale poprzedzona spadkiem trójfalowym co trochę mnie myli. Nie ukrywam że lepiej poczekać na sygnały bardziej czytelne.

 

Interwał godzinowy daje większe nadzieje na wzrost po zaistnieniu sygnałów kupna oczywiście.

 

wig20godzinny

Tutaj dostrzec można korektę abc zakończoną na wsparciach liniowych i geometrycznych.

Czy układ zadziała?

Tego nigdy nie wiemy ale pomysł jest a przy odpowiednim zarządzaniu kapitałem zaryzykować można ustawiając stopa pod dołkiem.

Nadal straszy układ RGR’a więc decyzja nie łatwa.

Ja uważam, że jak sygnały powstają na wsparciach to warto je brać nawet jak zaliczymy SL. Sygnałem krótkoterminowym będzie wyjście ceny ponad wartość 2417-18. Zaznaczam, że sygnał ten będzie agresywny i stop powinien być krótki.

 

Podsumowując, pragnę napisać, że sytuacja dzienna jest niepewna, zaś godzinowa daje szansę na ruch wzrostowy po zaistnieniu sygnałów. Na tę chwilę traktuje przyszły ruch na krótkoterminowy a co dalej się okaże.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz