Analizy

Analiza Wig20, M15, 2.11

Podziel się postem:

Dzień przerwy od notowań i huragany w USA spowodowały nieco zamieszania na rynkach. Ceny jednej bądź drugiej giełdy muszą teraz nadrobić zaległości. Pytaniem pozostaję, która obecnie przewodzi.

 

Na Wig20 przedstawiam dwa scenariusze. Opis rozpoczniemy od opcji wzrostowej, która to wydaje się bardziej realna (tylko w teorii).

 

Wersja wzrostowa.

Spadek ceny od szczytu można rozpisać w korektę złożoną WXY. Fala C osiągnęła nieco więcej niż 1.618% w stosunku do fali A i to jest dla mnie lekkim sygnałem ostrzegawczym. Mimo, iż w teorii jest jak najbardziej dopuszczalne, to jednak nie wykluczam, że taki spadek jest często osiągalny dla fal trzecich.

Fala C ładnie rozwinęła się impulsem i po jej zakończeniu widać mocniejsze odbicie.

Kilka dni temu wskazywałem na formację odwracającą trend/tendencje ORGR (lokalizacja głowy w okolicach numeracji Y/3).

 

Wzrost od dołka dla wersji wzrostowej nie jest łatwy do rozpisania. Jedynie co przychodzi do głowy to impuls w postaci TUP czyli klin rozszerzający (zielone linie). Wyraźniej widać ten impuls na wykresie FW20.

 

Wersja spadkowa.

Opcję spadkową można przedstawić w sposób znacznie prostszy. Mianowicie cena zakończyła rozszerzoną falę 3 i obecnie rysuje fale 4. Gdzie fale czwarte z reguły są trudne do identyfikacji z uwagi na swoje liczne rozbudowania (przeróżne kombinacje i łączenia korekt oraz trójkąty).

Fala 4 może dotrzeć nawet do okolic 2345-55 lub trochę wyżej. Nie powinna zaś wybić poziomów 2410. Wówczas należy zmienić nastawienie na wzrostowe.

Niedługo sprawa powinna się wyjaśnić i wówczas łatwiej będzie przewidzieć przyszłe ruchy. W przypadku pogłębienia dołka będę oczekiwał korekty całego spadku, zaś przebicia stref oporowych przyłączenia się do trendu.

 

 

Zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i komentowania analiz.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz