Analizy

Analiza wig20, interwał godzinny, 16.11.2013r.

Podziel się postem:

No i odbicie stało się faktem. Pisałem o tym w ostatniej analizie, że najwyższy czas pozamykać eski lub znacznie ograniczyć stopem. Węzły wsparć były bardzo solidne i za pierwszy razem ciężko takie sforsować.

Link do poprzedniej analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-indeksu-wig20-interwal-dzienny-13-11-2013r-realizacja-zyskow-90-pkt/

 

Dzisiaj przedstawiam sytuację na wykresie godzinnym. Rozstrzygnięć nadal nie mamy co do kierunku ale widać pokonanie linii trendu spadkowego (zarówno ostatniej fali jak i całego spadku).

Co do opisu falowego całego spadku nie będę podejmował się próby rozbicia go na fale. Jeśli to korekta, wówczas najprościej byłoby opisać ją jako WXY, może też być impulsem i tutaj też nie ma jasnej numeracji. Dlatego Elliott służy mi jedynie jako koncept a opieram się głównie na własnych narzędziach, trochę autorskich, ale w większości klasycznej analizy. To co proste najlepiej działa.

 

No i teraz mamy mały problem. Gdyż wig20 wydaje się jeszcze trochę wzrosnąć, natomiast europa i świat jest na sporych „wyżyłowanych” maxach. W takim razie proponuję pogrywać ostrożniej i z bardzo małymi stopami.

 

Na najbliższy czas, warto obserwować przyszłą korektę i jej kształt, jak padnie sygnał to można próbować L. Jeśli korekta nie osiągnie odpowiedniej geometrii a strategiczne poziomy zostaną przełamane wówczas może wejść scenariusz inny.

 

wig20H

Podziel się postem:

Dodaj komentarz