Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza wig20, 22.02.2021r.

Podziel się postem:

Analiza wykresu wig20 – interwał miesięczny.

Wykres miesięczny pokazuje miejsce w którym się znajdujemy na szerokim rynku.

Odnotować należy strefę oporu, która niewątpliwie jest w stanie zatrzymać wzrosty ale też jest wielkim kąskiem do kontynuacji hossy (pod warunkiem, że teraz chcą tego wielcy inwestorzy).

Z drugiej strony chce napisać, że sygnał kupna nastąpił po wybiciu świecą miesięczną ostatniego lokalnego szczytu.

Analiza wykres wig20 – interwał H2.

Żeby więcej zrozumieć trzeba było zejść na niższy interwał. W zasadzie powinienem opisać wykres dzienny ale H2 też dokładnie to przedstawi.

A w zasadzie jest dość warunkowa sytuacja określenia przyszłego ruchu.

Ponieważ niewyraźna jest struktura falowa spadku od 2099 do 1887 pkt. nie jestem w stanie określić tego ruchu jako impulsu spadkowego lub korekty. Oba scenariusza są możliwe do realizacji.

Scenariusz 1.

Jeśli założymy impuls spadkowy od szczytu, potwierdzony oporem z wykresu miesięcznego co jest również zasadne, wówczas ruch do nowych szczytów traktować można jako korektę abc. I teraz potwierdzeniem tego scenariusza będzie zejście ceny poniżej linii trendu spadkowego (czerwona kreska) oraz kolejnego wsparcia (obszar niebieski). Nie jestem w stanie określić procent szans dla tego scenariusza, gdyż wzrosty są nadal możliwe a wszystko zależy od ruchów za rynkach zachodnich. Tam jest cały czas hossa, cały czas obijane są szczyty i może to trwał, jak również runąć.

Scenariusz 2.

Scenariusz 2 zakłada rozwój fali 3 lub 3 w 3 (nie istotne jak się określi) czyi wybicie oporu z miesięcznego interwału i kontynuacji trendu wzrostowego głównego.

I tutaj istotne są wsparcia ze scenariusza 1 aby nadal myśleć o wzrostach. Jednym słowem dobre jest miejsce do zajęcia pozycji na wzrost ale należy uważać gdzie bronić te pozycje.

Mogę trochę teraz pomieszkać w głowach jak napiszę, że oba scenariusza mogą być w grze jeśli chodzi o dłuższy termin. Korekta może przyjść i owszem, opór z M1 działa ale będzie ona od szczytu jedynie abc czy WXY itp.

Tutaj troszeczkę się oddałem fantazji i wróżeniu z fusów. Ale hipoteza bliższa mnie w długim okresie.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz