Aktualności Analizy

Analiza weekendowa walut, surowców i spółek akcyjnych, 22.05.2016r.

Podziel się postem:

Dzisiaj był pracowity dzień przy wykresach. W zamierzeniu mam stworzenie zamkniętego pokoju inwestora, gdzie będę publikował analizy indeksów, surowców i spółek akcyjnych w bardziej zaawansowanej formie. Nie ukrywam, że pracy przysporzy mi to znacznie więcej ale na tym polega rozwój człowieka. Myślę, że znajdzie się również przestrzeń do publikowania analiz własnych moich czytelników/klientów serwisu. Na początku przestawię analizę walut i surowców a w dalszej części próbkę publikacji przeznaczonej w przyszłości do zamkniętej grupy czytelników.

FW20 – interwał dzienny.

Kontrakty polskiego indeksu wig20 opisywałem tydzień temu. Ówczesne wsparcie zadziałało ale wielkość wzrostu dała jedynie kilkadziesiąt pkt. Zarobek był ale nie o to nam chodziło. Dzisiaj pragnę powrócić do wykresu, na który obserwujemy niższą półkę cenową i również wsparcie. Jak mnie nauczono, będę prawdopodobnie grał jeśli ponownie padnie sygnał. Poprzedni sygnał dał mniejszy zysk a zobaczymy jak będzie tym razem.

fw20dzisiajD

W moim odczuciu cena zeszła za nisko aby miał paść mocniejszy sygnał kupna niż tylko krótkoterminowy. Mimo to wsparcie z dziennego jest i nie ma co z nim dyskutować.

Kghm – interwał dzienny.

Spółka kghm znajduję się obecnie w bardzo atrakcyjnym miejscu. Została wykończona korekta co sugerowałem tydzień temu i dzisiaj walor ten nabiera dla mnie rumieńców. Geometria zbiega się doskonale, do tego wsparcia i analiza wskaźnikowa też nie najgorzej. Teraz tylko wypatrywać sygnałów i grać ze STOPEM. Bo jak wiadomo najładniejsza analiza nigdy nie daje 100% bezpieczeństwa. Piszę, żeby nikt mi nie zarzucił naganiania czy wielkiej pewności siebie. Od pewnego czasu słucham jedynie samego siebie ale od razu piszę, że równie często się mylę.

kghmdzisiajD

F Usd – interwał dzienny.

Chciałbym w mojej analizie weekendowej przypomnieć walor opisany tydzień wcześniej. Wyłapane wsparcie na dolnej linii kanału doskonale zadziałało w minionym tygodniu.

fusdDprzypomnienie

Ruch odbywa się w ramach wielkiej konsolidacji czyli miejsca do wzrostów jeszcze mamy. A zyski z mojego sygnału już są znaczne.

Aud/cad – interwał miesięczny.

Wykres miesięczny pokazuje wsparcie długoterminowe. W zasadzie tyle…

audcadM

Aud/cad – interwał tygodniowy.

Powrót do kanału będzie dobrą oznaką i prawdopodobnie sygnałem.  

audcadW_001

FCopper – interwał dzienny.

Miedź zgodnie z moją sugestią kilka tygodni temu ma miejsce do spadku korekcyjnego. Dzisiaj poziomy zaczynają być zadowalające. Cena opadła do wsparcia wynikającego z kanału spadkowego. Obecnie cena znajduje się w obszarze strefy wsparć. Myślę, że niedługo możemy udać się na zakupy. Nadmienię tylko, że rynek miedzi często koreluje z wykresem spółki kghm (również opisana w analizie).

kghmdzisiajD

Poniżej zamieszczę kilka spółek jako próbkę analiz, które ukażą się w grupie zamkniętej pokoju inwestora. Zastanawiam się jeszcze kto może być adresatem moich analiz publikowanych w „pokoju inwestora”, na pewno klienci serwisu, uczestnicy szkoleń – jednym słowem wszyscy z którymi posiadam kontakt i często rozmawiam na temat giełdy, jak również osoby posiadające wiedzę i umiejętność czytania moich wykresów.

Spółka Eurocash – interwał tygodniowy.

Interwał tygodniowy. Wsparcie + wolumen na wsparciu.

eurcashW

Eurocash – interwał dzienny.

Wykres dzienny przedstawia atak popytu poparty obrotami.

eurcashD

GPW – interwał tygodniowy.

Układ spadkowy, z korektą i wsparciem. Wszystkie warunki spełnione do rozpoczęcia wzrostów w ramach korekty wyższego rzędu.

gpwW

Gpw – interwał dzienny.

Więcej będę pisał w pokoju zamknięty. Wykres i tak zdrada wiele z mojego warsztatu.

gpwD_001

Skotan – interwał dzienny.

Krótko…  sygnał kupna krótkoterminowy.

skotanD_001

Trakcja – interwał tygodniowy. Układ korekcyjny wysokiej ceny. Mniejszy potencjał zysku.

trakcjaW

Trakcja – interwał dzienny.

Z dziennego wstępny sygnał kupna, techniczny po wybiciu wskazanego oporu.

trakcjaD

Walory z nakreślonymi wsparciami i miejscami do tzw. Obserwacji.

IHM Dev. Obserwacja waloru.

JHMDEVWobs

JWC Construkction – interwał tygodniowy. Status obs.

Wsparcie przyszłego zakończenia korekty wyznaczone z wielkim wyprzedzeniem. Status obserwacja. Bardzo ważna analiza, ponieważ pozwala zaplanować pewne działania.

JWCW

Mostostal Zabrze (tygodniowy) – obs.

Walor do obserwacji, gdyż wsparcie jest naruszane bez powstania sygnału. Niewykluczone, że najbliższe sesje wygenerują silny sygnał kupna.

mostalzabW

Mostostal Zabrze (dzienny) – status obs.

j.w. sytuacja niepewna ale po pokonaniu oporów możliwy sygnał kupna. Obroty świadczą o możliwej korekcie i powrotu do wzrostów.

mostalzabD

Polna – interwał tygodniowy. Status obs.

Sygnały blisko albo ich negacja. Na tę chwilę mamy sygnał świecowy (słaby). Czekamy na potwierdzenia.

polnaW

Jest to tylko mały wycinek tego co może znaleźć się w pokoju inwestora. Do tego wymiana doświadczenia między czytelnikami może dostarczyć wiele innych ciekawych analiz. Plany mam ambitne i mogą znacznie wzbogacić mój serwis.  

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz