Aktualności Analizy

Analiza weekendowa walut oraz akcji, 16.04.2017r.

Podziel się postem:

750x2001

 

Przerwa moja we wpisach nie jest spowodowana brakiem aktywności inwestorskiej, w dalszym ciągu jestem aktywnym traderem, zaś jedynie wyczekiwaniem na ciekawe sygnały średnioterminowe.

Na rynku okazji do inwestycji jest mnóstwo, co jakiś czas walor będzie atrakcyjny do kupna lub sprzedaży i wystarczy jedynie wykazać się cierpliwością.

Na codzień preferuję handel na interwałach H1 i H4, natomiast w serwisie wolę publikować analizy o wyższych interwałach czasowych. Może kiedyś będę upubliczniał takie sygnały ale z to wymaga większego zaangażowania czasu w prowadzenie serwisu i gruntownej jego przebudowy. Ja nie żyję z prowadzenia strony tylko z handlu i kilku innych dochodowych zajęć, więc nie wiem kiedy miałoby to nastąpić.

Więcej informacji otrzymują moi absolwenci szkoleń. Z Nimi mam bliższy kontakt przez mail lub skype i tam też wymieniamy się własnymi przemyśleniami. Jest pomysł aby na stronie www.galeriazyskow.pl powstała przestrzeń do publikowania analiz prywatnych, roboczych z oznaczonymi sygnałami kupna/sprzedaży. No cóż, ciekawy pomysł i wart przemyślenia. Może w niedalekiej przyszłości…

 

Analiza techniczna walut:

Gbpbpln – interwał dzienny.

Cena w spadku osiągnęła pewien poziom wsparcia i po odbiciu od tego miejsca wykonała pierwszy swing i korektę. Pokonanie oporu lokalnego jest szansa na kontynuowanie wzrostu. Będziemy kibicować przyszłym sesjom dla tego waloru w kontekście powstałego sygnału kupna. Pamiętajmy o stopie na poziomie 4.85 – 4.83 technicznym lub wyższym z zagrania agresywnego.

gbpplnD

 

Audchf – interwał dzienny.

O tym walorze pisałem wcześniej. Od pewnego czasu wyglądał ciekawie i na ostatnich sesjach samrt money odkryli się co do planowanego ruchu kształtując świecę popytową wybijającą dwa ważne opory.

Myślę, że ostatni dołek jest teraz strategicznym wsparcie, pod którym warto ustawić zlecenie obronne a każda korektą na tym walorze będzie okazją do zajmowania długich pozycji, o ile wydarzenia geopolityczne nie zaburzą postrzegania obecnie wykresu.

 

audchfdzienny

Ja podebrałem pozycje wcześniej z interwału H4. Zasada jest taka sama, czyli zlokalizowane wsparcie i następnie pokonanie oporów. Dalej droga otwarta do wzrostów lub aktywacja STOP!

audchf

W tej chwili mój poziom stop powędrował nad wejście, w ten sposób zabezpieczam pozycje przed stratą. Często jest tak, że przy chytrych zamiarach z pozycji zyskownej zalicza się stratę. Ja wolę wyjść na zero, niekiedy jest to mniej opłacalne ale wolę chronić kapitał, niekiedy kosztem zarobku.

 

Analiza techniczna FCorn – interwał dzienny.

W zasadzie co tu pisać. Wykres „mówi” wszystko. W trwającym trendzie powstaje kolejny sygnał kontynuacji panującego trendu. Potencjał zysku jest mniejszy ale co zrobić. Ja gram wszystko co wygląda dobrze i gdzie powstaje sygnał. Nigdy nie wiemy, który sygnał zarobi więcej.

fcornD

 

W dzisiejszych analizach opisze kilka spółek akcyjnych. W tej chwili rynek szeroki jest raczej u progu wystąpienia większej korekty, dlatego analizy spółek proszę traktować z pewną rezerwą, gdyż w przypadku spadków na głównych indeksach może być przecenianych 80% wszystkich spółek notowanych na GPW.

Analiza spółki Budumex – interwał dzienny.

Właściwie spółkę tę chciałbym przypomnieć a dawałem sygnał w serwisie jakiś czas temu, kiedy opisywałem wig budownictwa.

Sygnał wówczas padł klasyczny i od tego momentu notujemy spokojny, schodkowy, zdrowy trend wzrostowy.

Lubię wejścia po korekcie, w mojej ocenie dają bezpieczne wejścia i najbardziej zyskowne.

 

budimexzyski305

 

Analiza techniczna spółki 4funmedia – interwał tygodniowy.

Opór pękł zdecydowanie i co do kontynuacji ruchu wzrostowego to jestem spokojny ale rozmiar świecy wybijającej opór sprawia nam kłopot.

Za daleko cena znajduje się do poziomu stop by zagrać agresywniej i w ogóle warto postawić pytanie czy warto wchodzić w obecnym miejscu, mimo że powstał sygnał kupna.

Prawdopodobnie warto poczekać na korektę wybicia. Obroty są ok, pojawiły się w trakcie pokonywania oporu, teraz prawdopodobnie trochę zanikną aby ponownie uaktywnić się na niższych poziomach, zbierając akcje.

4funmediaW

 

Analiza techniczna spółki Arcus – interwał tygodniowy.

Taki oto wynalazek trafiłem podczas analizowania wykresów.

Spółka zapewne o niższej kapitalizacji co powinno już sugerować mniejsze zaangażowanie w nią niż zazwyczaj.

Ponadto podaję ją mocno przedwcześnie a w zasadzie tylko do obserwacji, gdyż nabierze kolorytu jeśli cena zdoła pokonać poziom 1.6 – 1.7 zł., czyli opór oznaczony na wykresie.

Do tego czasu ręce przy sobie!

arcusW

 

Analiza techniczna spółki Ekoexport – interwał dzienny.

Tutaj troszkę więcej techniki widzimy na wykresie.

Co widzę na wykresie:

  • korektę złożoną wzy czy jak kto woli uproszczając abc,
  • wsparcie poziome jako zakończenie ruchu spadkowego/korekcyjnego,
  • malejące obroty począwszy od szczytu, niebawem powinny rosnąć,

I chyba wystarczy powodów aby patrzeć na ten walor w kontekście przyszłościowym z zamiarem kupna.

Dopuszczam jeszcze jedno pogłębienie dołka lub zmianę tendencji ruchu na wzrostowy już teraz po pokonaniu poziomu 14.50zł.

 

ekoexportD

 

Jest znacznie więcej walorów do analizowania i zapewne wyglądających ciekawie ale rozumiecie Państwo, że publikowanie TUTAJ wszystkich nie ma sensu.

Taka praca musiałaby mnie zająć dwa dni a czas dla mnie jest cenny, gdyż nie jest to moim celem. Nie oznacza to, że nie analizuję wszystkich walorów co jakiś czas. Jak pisałem, jestem aktywnym inwestorem i handluję na wszystkim, gdzie widzę podstawy do handlu. Tyle, że mnie analiza wykresu zajmuje kilka minut, a niekiedy warto rzucić okiem i już wiem czy dana spółka mnie zainteresuje. Opisywanie jej to już większe angażowanie uwagi i więcej pracy do wykonania.

Polecam moje indywidualne szkolenie. Im więcej uświadomionych inwestorów na rynku tym lepiej.

Link do konta InterTrader, moim zdaniem całkiem przyzwoitego brokera STP:

http://www.intertrader.com/pl/?wm=9736001

Po założeniu konta i zasileniu go kwotą min 500$ otrzymacie Państwo znaczny upust na szkolenia.

 

750x200

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz