Analizy

Analiza weekendowa indeksów zagranicznych oraz walut, 21.06.2015r.

Podziel się postem:

Zakończył się w końcu szalony tydzień dniem „3 wiedźm”, czyli wygaśnięciem serii kontraktów na wielu rynkach. Tydzień taki przypadający na koniec kwartału jest zawsze trudny, gdzie rynki zachowują się w sposób irracjonalny i czasami nielogiczny a spowodowane jest to dużą spekulacją. W takich okresach analiza techniczna lubi zawodzić gdyż ruchy są szarpane i często emocjonalne.

 

Proponuję dać sobie jeszcze dzień, dwa na powrót rynków do właściwych rytmów.

Mimo wszytko nam udało się dokonać dobrych transakcji, zaś dzisiaj przedstawię ciekawe spostrzeżenia na głównych indeksach zachodnich.

Ftse 100 i Ftse 300 – interwał dzienny.

Oznaczyłem wsparcia na wykresach indeksów brytyjskich i z ciekawości oczekuję przyszłych notowań. Najbliższe dni pokażą co wsparcia są warte i czy zaistnieją na nich sygnały.

ftse100d

 

ftse300

 

Dax – interwał dzienny.

Podwójne wsparcie fibo i bliskość dolnej linii kanału kusi. Również są szanse na wzrost oczywiście po zaistnieniu sygnału.

daxd

Cac40 – interwał dzienny.

Sytuacja identyczna zaistniała na indeksie cac40.

cac40d

 

Proszę zerknąć jeszcze raz na wykresy indeksów, gdzie widać dywergencje między ceną a oscylatorem. Miejsca do spadku mamy zatem coraz mniej. Z oznaczeń Elliottowych możemy znajdować się w czwartych falach trendu wzrostowego, który ma szanse dotrzeć do ostatnich szczytów.

Warto czytać wykresy i handlować jedynie na sygnały tylko z SL-em !!!

 

Teraz waluty…

USD/HUF – interwał dzienny.

Opisywana waluta jakiś czas temu. „Chodzi” jak po sznurku.

Wcześniej określona korekta faktycznie nią była, zaś teraz możemy kończyć korektę pierwszego swingu nowego ruchu wzrostowego po czym spodziewam się powrotu do wzrostów.

Ostatnie 3 świece mogą tworzyć gwiazdę wieczorną, więc wchodzimy na wybicie ceny max 3 ostatnich świeczek (sygnał agresywny), natomiast techniczny będzie nieco wyżej.

Ja poczekam na pewniejsze sygnały, choć jeszcze nie wiem.

usdhufd

USD/CAD – interwał dzienny.

Prosty sygnał na wybicie linii trendu – czekamy…

usdcadd

USD/NOK – interwał dzienny.

Kolejna okazja, gdzie możemy zaryzykować 1-2% naszego kapitału. Nie obiecuję, że się uda ale przynajmniej wiem gdzie mam wchodzić i ile mogę stracić, a zyski będziemy liczyć później.

usdnokd

 

To jest wszystko na dzisiaj. Więcej otrzymują klienci serwisu.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz