Aktualności Analizy

Analiza weekendowa, 24.04.2016r.

Podziel się postem:

Rozpocznę moją analizę od rozpisania kontraktów terminowych wig-u 20 we wszystkich ramach czasowych (wykresy z platformy HFT Brokers). A następnie przedstawię kilka par walutowych, na których widzę ciekawe sygnały.

Fw20 – interwał miesięczny.

Wskazywałem kilka miesięcy temu mocne wsparcie długoterminowe. Wsparcie zostało potwierdzone kolejnymi świecami od tamtej pory uznaję rynek w trendzie wzrostowym. Widać to zresztą po wielkości ruchu, począwszy od poziomów 1650 aż do 2000 pkt. Jak to u nas bywa, sygnały są łapczywie wykorzystywane, gdzie cena rośnie bez większych korekt.

 

wig20miesięczny

Fw20 – interwał tygodniowy.

Tygodniowy interwał potwierdza trend, jednocześnie sugerując jego przesilenie. Cena dociera do lokalnych oporów. Przed nami są dwa scenariusze:

  1. Zakończenie korekty i powrót do spadków średnioterminowych z przebiciem dołków/wsparć.
  2. Wykonanie korekty całego wzrostu i powrót do wzrostów długoterminowych – minimum jeszcze jedna fala wzrostowa.

 

 

Osobiście widziałbym kontynuację trendu wzrostowego po odbyciu korekty większej ale nie pasuje mi zachowanie giełd zachodnich (wyjątkiem jest indeks Nikkei, który podobnie jak nasz „banan” ma szansę na wielkie wzrosty w dłuższym okresie). Jak zwykle są dylematy, jak to na giełdzie ale na to jest prosta zasada – pilnujemy poziomów kluczowych i gramy tylko na sygnał ze STOPEM.

wig20W

Widzimy zatem, że górna linia kanału jest możliwa ale najpierw rynek musi uporać się z oporem w postaci dołków poprzedniej fali spadkowej (dla elliott-owców napiszę koniec fali A w możliwej korekcie ABC. Zgodnie z zasadami fal: najście na ekstrema fali a jest sugestią zakończenie korekty, zaś wybicie szczytu fali B jej zakończeniem i zmianą trendu. Tyle przynajmniej w teorii a praktyce wiadomo – różnie bywa.)

Fw20 – interwał dzienny.

Interwał dzienny, pokazuje modelowe poruszanie się ceny po linii trendu, nawet po jej przebiciu traktowana jest jako opór. Wskazałem na wykresie miejsca, które mogą odwrócić tendencje ruchu – przynajmniej na” jakiś” czas. Ja lubię zagrywać jeszcze na inny sygnał, zobaczymy czy powstanie. Ale technicznie wykres daje już wiele wskazówek. Dopuszczam jeszcze kontynuację ruchu wzrostowego do kolejnego oporu poziomego.

wig20D_001

Fw20 – interwał H4.

Niższy interwał nie ma już wielkiego znaczenia i dodatkowo na naszym parkiecie może być atechniczny ale warto na niego zerkać poglądowo. Ja oglądam niższe interwały, żeby lepiej dostrzec fale. Jak zwykle dwa scenariusze widzę:

  1. Od góry zejście ceny impulsem ze skróconą falą 5 i następnie w górę korekta abc.
  2. Zejście odbyło się korektą i przed nami jeszcze jeden ruch wzrostowy.

 

 

Na tę chwilę daję 70 – 30 % powodzenia dla scenariusza 1.

wig20H4

Waluty.

Chf/jpy – interwał dzienny.

Co tu pisać, wskazuję sygnał kupna na tym walorze.

chfjpyanaliza

Osobiście w piątek pobrałem dwie pozycje z niższych interwałów.

chfjpyD

Usd/sek – interwał dzienny.

Podobnie wygląda sytuacja na wykresie usd/sek. Zalecam ostrożność z uwagi mniej wiarygodną parę walutową i większe ruchy dzienne. Po prostu gramy ostrożniej z mniejszym zaangażowaniem.

usdsekD            

Podziel się postem:

Dodaj komentarz