Aktualności Analizy

Analiza weekendowa, 2.05.2016r.

Podziel się postem:

 

Analizę weekendowa rozpocznę od przedstawienia zmian jakie zaszły na wykresie kontraktów terminowych fw20. W zeszłym tygodniu opisywałem możliwe warunki do powstania sygnałów krótkoterminowych pod trend na tym walorze.

Dokładnie wskazałem miejsca wybiciowe i były nim okolice 1915 pkt. Jak dzisiaj widzimy sygnał ten dał zarobić ponad 40 pkt. W piątek pobrałem L na wsparciach, uznając dogodną sytuację do podebrania nieco L (bez większego przekonania na większy ruch ale moja metodologia „mówi” aby grać tam gdzie jest sygnał i blisko stop). W związku z tym moje L mam w portfelu od 1883 i 1886 pkt, ze stopem pod dołkiem.

fw20D

Powyższy wykres wskazuje wsparcie dzienne.

fw20godzinowy

Zaś kolejny, aktywację sygnałów. GBP/USD – interwał dzienny. Przy okazji przedstawienia pary gbp/usd, chciałbym przypomnieć moją analizę sprzed kilku tygodni gdzie jasno i dokładnie opisałem sygnał wzrostu długoterminowego. Dzisiaj zysk wynosi już ponad 400 pipsów.

gbpusdd400pipsów

SP500 – interwał tygodniowy. Kolejny walor powstały w moich poprzednich analizach to wykres kontraktów amerykańskich indeksu sp500. Kilka tygodni temu wskazywałem, mimo opinii w wielu mediach o krachu itd., bardzo silne wsparcie i oczekiwanie na wyraźny sygnał kupna. Dzisiaj warto zweryfikować moją tezę i w efekcie zerknąć na przyszłe ruchy tego waloru. Obecnie cena znajduje się na oporze tego samego kanału co dał nam znakomity sygnał do wzrostów.

sp500W

W tej chwili znajduję się w Cieszynie, gdzie we wtorek odbędę szkolenie indywidualne z analizy technicznej. Mam nadzieję, że niedługo dołączy kolejna osoba do grona aktywnych graczy giełdowych. Puki co wykorzystuję okazję do zwiedzenia miasta… dzisiaj starówka, jutro może więcej historii a pojutrze praca.        

Podziel się postem:

Dodaj komentarz