Analizy

Analiza walut, GBP/NZD, EUR/NZD, 15.11.2014r.

Podziel się postem:

Bardzo ciekawe wsparcia pokazują się na walutach dolara nowozelandzkiego. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się bliżej parze walutowej GBP/USD, na której widzę wielki potencjał wzrostu.

 

Badając perspektywę dzienną wskazałem na dość istotną strefę wsparć oraz układ korekcyjny. Dodatkowo wskaźniki dzienne wskazują duże wyprzedanie. Nie możemy jeszcze powiedzieć o sygnale, zaś jedynie o strefie wsparć dającej spore szanse na odwrócenie tendencji spadkowej.

 

gbpnzdd1511

 

Teraz warto zerknąć na interwał 4-godzinny w celu poszukania miejsc sygnalnych oraz zakończenia trendu spadkowego.

 

gbpnzdh41511

 

Wykres przedstawia ładny trend spadkowy i kilka wsparć poziomych oraz istotną linię trendu spadkowego. Do puki trend trwa wchodzenie z „elkami” nie ma sensu, chyba że w bliskiej odległości od wsparcia na „skalping”.

 

Żeby można było myśleć o sygnale wymagana jest siłą popytu (przynajmniej takich technik używam i uczę ich podczas szkoleń).

 

Tyle w temacie funta do dolara nowozelandzkiego, zerkniemy do wykresów za kilka dni i mam nadzieję, że będzie o czym pisać.

 

EUR/NZD – interwał dzienny.

 

Niemal identyczna sytuacja zaistniała na wykresie euro w stosunku do dolara nowozelandzkiego. Strefa wsparć jest na tyle silna, że może spowodować odbicie ceny a nawet większy jej zwrot.

 

eurnzdd1511

Podziel się postem:

Dodaj komentarz