Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Analiza walut: cadchf i audcad, 29.04.2018r.

Podziel się postem:

 

 

Analiza wykresu cadchf – interwał tygodniowy.

Na tej walucie zagrywałem małą pozycją na opór tygodniowy. Wejście wydaje mi się dość bezpieczne, choć inną techniką (bardziej agresywną) i ku mojemu zdziwieniu cena stoi w miejscu (powiedzmy oscyluje w zakresie 20-30 pipsów).

W dalszym ciągu kusi mnie świeca tygodniowa, na tyle że pewnie dobiorę jeszcze kilka pozycji w poniedziałek. Świeca jest jest na tak silnym oporze, że przynajmniej nieduże zawsze jakieś skorygowanie kupujących się należy.

Trend główny wdługoterminowy jest wzrostowy – to trzeba mieć na uwadze.

Uzasadnienie. Wzrost ponad 450 pipsów w moim odczuciu winien ulec korekcie. Zagranie pod zmianę tendencji ruchu z  symptomami odwrotu kapitału okresowego. Tzn. wydaje mi się, że grubsi powoli nabierają S. Oczywiście dzielę się informacja typu: doświadczenie w handlu, bo ciężko grać na słowo wydaje mi się. Dlatego piszę, iż nie jest to zagranie techniczne, bardziej czucie rynku.

 

 

Analiza wykresu audcad – interwał tygodniowy.

O tym walorze pisałem w zeszłym tygodniu i jak widać spadek został pogłębiony. Mnie to jednak nie zraża, gdyż nadal widzę kilka pipsów do ugrania.

Wsparcie nadal trzyma. Dożynanie łapaczy elek trwa w najlepsze. Kolejne świece z dolnymi cieniami wskazują jak kapitał walczy a z psychologii rynku wnioskuję, że zbierane są L prze większe ręce dając przy tym iluzję iż spadki są zdrowe.

Oznak i sygnałów kupna brak ale lada chwila się mogą pojawić.

Przypominam, iż jest to wykres tygodniowy a zatem akumulacja jest dość męczącą i dużą huśtawką nastrojów i w dodatku bardzo męczącą. A o to chyba „Grubaskom” chodzi. Znakiem tego, że stopy będą pękały dalej a odbicie będzie bardzo dynamiczne.

 

Zresztą jak coś spadło pionowo 480 pipsów to odbicie może być literą V bez możliwości sygnalizowania technicznych wskazań do wzrostu.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz