Analizy

Analiza USD/CHF, interwał H4 i dzienny, 18.04.2013r.

Podziel się postem:

Na wykresie dziennym pary walutowej USD/CHF, cena zaliczyła wsparcie. Piszę te analizę bez przekonania o trwalszej zmianie trendu lub tendencji ale chociażby korekty.

Wczoraj wsparciu pojawiła się formacja dająca nadzieję na wzrost (na tę chwilę nie wiem jakiego rzędu):

  • poziom fibo,
  • wsparcie poziome,
  • wsparcie geometryczne,

W zasadzie to tyle i moją pozycję pobrałem na te argumenty z dużym stopem. Tzn kilka mniejszych posiadałem z niższych interwałów ale zamknąłem, gdyż jak pisałem ruch nie tak pewny i coś chciałem uszczknąć na ewentualne straty.

Uważam że korekta na tym walorze może się jeszcze pogłębić nawet do czerwonej krechy wsparcia i tam oczekiwałbym decyzji.

 

USDCHFD

 

Zerkając na interwał H4, widać dokładniej o co mi chodziło w kwestii wsparcia geometrycznego. Falowo mamy impuls – jeśli oczywiście jest to impuls. Pokrycie dna fali 5 z wsparciem interwału dziennego dało doskonałą podstawę do mocnego odbicia ceny (uchyliłem rąbka mojego warsztatu analitycznego oraz kilka technik).

Do „ugrania” było kilkadziesiąt pipsów ale nie o to rzecz się rozgrywa. Ci co czytają moje analizy na bieżąco dostrzegają że nie jestem za inwestowaniem dziennym na kilkanaście pipsów. Uważam, że szkoda na to zdrowia i czasu. Owszem jak jestem przy monitorze i widzę moje ulubione układy i formacje to nie omieszkam taki setup wziąć. Jednam interesuje mnie ruch nieco większy dający komfort i czas. Prowadzę dość aktywne życie i dlatego nie mogę sobie pozwolić na długotrwałe siedzenia przy komputerze. Drugą sprawą jest to że zarobki takiego stylu inwestowania nie są wcale niższe.

Wracając do tematu. Widzimy wstępny sygnał kupna i powrót do wybitej linii trendu. I teraz albo drugi swing korekty albo wystrzał w górę.

 

USDCHFH4

Podziel się postem:

Dodaj komentarz