Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Analiza techniczna wykresu ropy, 29.04.2018r.

Podziel się postem:

Przygotowując się do handlu w nowym tygodniu dokonuję przeglądu wykresów towarów i walut.

W tym wpisie opiszę sytuację na wykresie ropy, zaś w następnych przedstawię własny punkt widzenia walut pod kontem zagrań na opisanych walorach. Wyjątkowo jest ich sporo.

 

Brent Crude Oil Futures – interwał tygodniowy.

Wykres ropy (Brent) w ujeciu tygodniowym wygląda bardzo interesująco. Rzecz jasna myślę o mocnej „zwale”. Ruchy jakie zachodzą w ostatnich tygodniach zwiastują silną przecenę.

Na wykresie tygodniowym powstała świeca odwracająca trend, która powstała w nieprzypadkowym miejscu.

W zeszłym tygodniu zagrywałem eski ale już ich się pozbyłem, natomiast widzę potencjał do większych spadków i zapewne w najbliższych dniach będę szukał dogodnych poziomów na podbitce aby nabyć pakiet na dłużej.

Więcej nie będę opisywał, gdyż zostawię więcej narzędzi dla moich kursantów, których w ostatnim czasie miałem wiele. Dodam tylko, że wiele ciekawych informacji niesie wykres dzienny i tak poszukiwałbym szansy na sprzedaż papierów z zyskiem po spadku.

 

Psikusa zrobiłby nam rynek gdyby nie dał szansy do zajęcia pozycji, czyli od razu spadek bez korekty i możliwości pobrania S. Trudno, od jakiegoś czasu staram się nie kupować i sprzedawać jeśli rynek „ucieknie”. Za wszelką cenę nie handlujemy. Raczej czekam do bardziej bezpiecznych poziomów (stosunek zysku do straty – SL).

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz