Aktualności Analizy

Analiza techniczna wykresu fw20, 19.12.2016r.

Podziel się postem:

750x2001

Analiza techniczna wykresu fw20 – interwał dzienny.

Ostatni mój wpis dotyczył korekty w trendzie wzrostowym. Opisałem dokładnie miejsca sygnałów L oraz wskazałem miejsca wyczerpania spadków.

Poniżej screen z poprzedniej analizy kontraktów terminowych.

screenfw20

A teraz przedstawię Państwu wykres kontynuacyjny, na którym widać jak rynek wzrósł ponad 150 pkt.

fw20dd

Obecnie uważam, że rynkowi należy się oddech. Rynek wzrósł od dołków, w których sugerowałem wbrew opinii większości wzrosty od poziomu ok 1600-1700pkt.

Zatem patrząc na cały ruch prawie 400-ta punktowy mogę mieć satysfakcję, że względnie dokładnie określiłem poziomy wsparć i oporów. Ponadto wskazywałem w serwisie dokładne momenty wejścia w pozycje, gdzie znamy wielkość SL i cenę zakupu.

Tego dokładnie uczę na moich szkoleniach analizy technicznej.

Indywidualne szkolenie jest według mnie najlepszą formą pozyskiwania wiedzy praktycznej, nawet jeśli inwestor posiada własne techniki zawsze można coś ciekawego „zapożyczyć” od innego inwestora. Tak było w moim przypadku, kiedy przez ponad 7 lat poszukiwałem świętego grala aż doszedłem do momentu kiedy uprościłem znaczenie moje techniki, udoskonaliłem je i co najważniejsze nauczyłem się ich i od razu widzę na wykresie ciekawe układy. Obecnie „czytanie” wykresów zajmuje mi znacznie mniej czasu, zaś przy wybieraniu setupów robię się coraz bardziej wybredny a to powoduje, że moje pozycje są precyzyjniej selekcjonowane.

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz