Analizy

Analiza śrenioterminowa Soybean (Soja), wykres tygodniowy, 21.09.2013r.

Podziel się postem:

Od roku 2009, rynek wzrasta jakby pięcioma falami. Nie do końca pasuje mi taki układ z uwagi na brak zachowania proporcji falowych względem siebie. Istnieje również możliwość, że szczyt fali 1 i 3 to W i kolejno XY. Jako korekta złożona. Należy mieć to na uwadze.

Warto też zerknąć na wykres od roku 2005, gdzie rynek rozpoczął wzrost i całość układa się również z układ korekty ABC wyższego rzędu lub rozwinięcie w impuls w ramach fali 3.

 

Tyle dywagacji na temat oznaczeń falowych.

Skupimy się teraz na ruchu wzrostowym widocznym na wykresie i korekty wrysowanej w kanał spadkowy (oznaczenie czerwonymi liniami).

O ile dobrze interpretuje okolice dołkowe potwierdzone odbiciem ceny (61.8% zniesienia całego wzrostu i dolna linia kanału), istnieje szansa na wzrost odbyciu korekty.

 

Samą korektę proponuję dobrze rozpisać i poszukiwać sygnału. Ponieważ może okazać się, jak pisałem wyżej że dołki popękają i korekta przeistoczy się w trend spadkowy.

Wybicie górnej linii kanału na poziomie 1450 powinno technicznie zakończyć korektę i technicznie dać sygnał do wzrostów. Oczywiście podstawy do zajęcia pozycji poszukiwałby na niższych interwałach wyliczając zasięg korekty.

 

Układ tygodniowy wspiera wskaźnik MACD, na którym widać sygnał kupna poprzez cięcie linii i skoro na wykresie tygodniowym coś takiego powstało to może da zarobić.

 

sojaW

 

Otrzymałem wiele meili z zapytaniem o sygnały na sms. Bardzo proszę o kontakt w sprawie współpracy. Same analizy opisują jedynie sytuacje rynkową, natomiast sygnał zajęcia pozycji wymaga wielu umiejętności i znajomości technik inwestycyjnych.

 

Niedługo serwis przyjmie inną szatę graficzną dojdzie forum, na którym będzie można wymieniać spostrzeżenia i wiadomości.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz