Analizy

Analiza średnioterminowa wykresu WIG oraz spółek KGHM i PKO BP, interwał tygodniowy i dzienny, 5.08.2015r.

Podziel się postem:

Kilka dni temu publikowałem analizę wykresu wig20 i wskazałem na powstające sygnały kupna o większym znaczeniu. Na tyle zaangażowałem się na obecnym rynku, że dokonałem konwersji funduszy inwestycyjnych na akcyjne średnich i małych spółek oraz rynku polskiego (nie wiem co to oznacza ale po wczytaniu się w ten instrument wskazują na spółki o większej kapitalizacji – mowa jest o funduszach pioneer). O funduszach pisałem wcześniej, nie jestem ich sprzedawcą czy też „naganiaczem”. Ba, nawet odradzam za zbyt duże prowizje. Dużo bardziej polecam inwestowanie w akcje, jest znacznie taniej i bezpieczniej.

Mnie poprostu został spory pakiet, jako pozostałość po ostatniej hossie, które leżakują do dzisiaj. W styczniu dokonałem konwersji na akcje, gdzie wpadło 9.75%, po czym zmieniłem na obligacyjne i kilka dni temu ponownie zaangażowałem się w akcje licząc również na „jakiś” zysk.

 

Wykres tygodniowy WIG.

wigtygodniowydzisiaj

Na wykresie oznaczyłem wsparcie długoterminowe. Tym razem rynek również respektuje to wsparcie.

Wykres dzienny WIG.

wigdzisnnydzisiaj

Na wykresie dziennym widzimy dywergencje wskaźnikowe oraz naruszenie oporu. Trwałem wybicie oporu oznacza sygnał kupna.

Poniżej przedstawię analizy dwóch spółek. Oczywiście spółek perspektywicznych jest znacznie więcej, tutaj publikuję jedynie poglądowo.

Wykres tygodniowy spółki Kghm.

kghmwdzisiaj

Dość ciekawie wygląda wsparcie średnioterminowe na spółce Kghm. Istotne aby zostało utrzymane na tyle, że oczekuję sygnału kupna na niższym interwale.

Wykres dzienny Kghm.

kghmdziennydzisiaj

Na wykresie dziennym widać wyłamanie ceny swingiem i korektę. Opisywałem identyczną sytuację w poprzednim wpisie nt. tej spółki. Widać, że scenariusz ten się realizuje. Kluczowe teraz jest wsparcie czyli poprzedni dołek aby dalej myśleć o wzrostach.

 

Wykres H4 spółki Kghm.

kghmh4dzisiaj

Na interwałach intra w końcu jakiś większy popyt. Zobaczymy na ile sił wystarczy kupującym aby odwrócić trend.

Na tę chwilę wygląda nieźle.

 

Analiza spółki PKO BP.

Wykres tygodniowy.

pkowdzisiaj

Wykres dzienny.

pkodziennydzisiaj

Sygnały na spółce Pko bp padną dopiero po pokonaniu oporów. Jedyne co mamy to wielokrotne dywergencje na interwale dziennym – co i tak jest sporym atutem byków.

 

Reasumując. Szeroki rynek wygląda znacznie lepiej w ostatnim czasie. Na tyle dobrze w mojej ocenie, że możemy rozejrzeć się za poszczególnymi spółkami.

Pobieżnie przejrzałem kilka spółek z indeksu wig20 i wyglądają całkiem ciekawie. Skupiłem się na mniejszych, które lubią zaskakiwać ponadprzeciętnymi ruchami.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz