Analizy

Analiza średnioterminowa waluty CAD/CHF, 2.01.2014r.

Podziel się postem:

Witamy w Nowym Roku. Od razu zabieramy się d pracy. Kilka dni błogiego lenistwa i coś zaczęło brakować.

W nocy długo wyczekiwałem notowań i kilka analiz zamieściłem na forum inwestorów, między innymi wykres pary walutowej AUD/NZD. Na ocenę wejścia intra na tej walucie wstrzymam się jeszcze chwilę.

 

Dzisiaj chciałbym opisać sytuację na walutach CAD/CHF w ujęciu średnioterminowym. Poprzedni mój wpis pokazywał ciekawy układ oraz bardzo istotne wsparcie. Nadal znajdujemy się na tym wsparciu i wydawać się może że już czas na właściwy ruch.

Osoby czytające moje analizy mogły dowiedzieć się, że owe wsparcie traktowałem jedynie do „zagrań” intra, gdyż jest to tylko lokacja bez sygnałów kupna. Niewątpliwie przyjdzie czas na zajęcie pozycji długoterminowej ale jeszcze chwilkę trzeba poczekać.

 

CadchfW

 

Wykres tygodniowy przedstawia układ korekcyjny (w moim przekonaniu na chwilę obecną) z docelową ceną na wsparciu liniowym i geometrycznym.

Dzisiaj, choć za wcześnie pisać o tym, formacja świecowa wskazuje na odwrót. Oczywiście aby można mówić o sygnale cena winna pokonać linię trendu lub ważniejszy opór.

 

cadchfD

 

Wykres dzienny przedstawia pogłębiony dołek i wyjście na nowe szczyty. Sądzę że teraz możliwa jest korekta bieżącego wzrostu po czym powinna przyjść kontynuacja wzrostu.

Sam pobrałem pozycję intra, która jest w tej chwili zabezpieczona. Mimo, że zysk jest w okolicach 100 pipsów to powalczę o ruch nieco większy od poprzedniego. W razie niepowodzenia inwestycja wyjdzie na mały plus.

Poprzednie pozycje również wypadły na zysku, choć tamte po znacznym ruchu zamknąłem w połowie. Nigdy nie wiemy kiedy przyjdzie właściwy trend i ruch wzrostowy.

Całkowity zasięg układu średnioterminowego to ok 14 000 pipsów.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz