Analizy

Analiza średnioterminowa walut: usd/jpy, eur/jpy, 4.01.2016r.

Podziel się postem:

Chciałbym Państwu zaproponować dwie pary walutowe w ujęciu średnioterminowym. Wykresy posiadają jedynie układy z oznaczonymi wsparciami, mogącymi spowodować zmianę tendencji ruchu a nawet zmianę trendu. W tej chwili oprócz wskazań i obecności wsparć mamy brak sygnałów kupna.

Usd/jpy – interwał dzienny.

Przedstawiam dość ciekawe wsparcie na wykresie. Nie mam mowy o sygnałach kupna co nie oznacza, że takie nie mają szans zaistnieć. Nie będę pisał o możliwych sygnałach (każdy posiada własne techniki generowania sygnałów kupna/sprzedaży, ja również).

Przedstawiam jedynie lokacje w miejscu nieprzypadkowym. Z tego miejsca można dopiero poszukiwać technicznych sygnałów. Pokonanie dołka przez cenę to brak sygnału i brak strat. Zatem, handlujemy TYLKO na sygnał.

usd_jpydzienny

Eur/jpy – interwał dzienny.

Bardziej rozbudowaną strukturę korekcyjną mamy na parze walutowej eur/jpy. Być może jest to korekta złożona WXY, lub inna struktura, którą nie zawracam sobie głowy. Interesują mnie jedynie zasięgi, wsparcia i następnie sygnały kupna.

W tej chwili mamy dotarcie ceny do wsparcia, które było wielokrotnie testowane.

Ostatnie możliwe wsparcie geometryczne.

Zasięg do szczytu po ewentualnej realizacji klina/kanału to 12 000 pipsów.

eur_jpydanaliza12000p

Możliwych sygnałów jest kilka w zależności od posiadanych technik, uczę ich podczas szkoleń. Wykresy przedstawiają ważne wsparcia, które charakteryzują się dużą skutecznością zwrotów na rynku. Mając wyznaczone wsparcie lub opór za pomocą odpowiednich technik dopiero teraz należy poszukiwać sygnałów kupna lub sprzedaży co znacznie ogranicza wielkość stopa i zwiększa skuteczność w handlu.

Podziel się postem:

2 Replies to “Analiza średnioterminowa walut: usd/jpy, eur/jpy, 4.01.2016r.

Dodaj komentarz