Analizy

Analiza średnioterminowa pary walutowej EUR/GBP, interwał dzienny, 7.11.2013r.

Podziel się postem:

Jak widać po poprzedniej analizie intra sygnały trafiają się  niekiedy naglę (tym bardziej że nic ciekawego w tym tygodniu nie trafiało się)  i umiejętne używanie analizy technicznej pozwala wykorzystywać takie sytuacje oraz cieszyć się zyskami z giełdy. Mam tutaj na myśli wpis dotyczący zajęcia pozycji intra kilka godzin temu na parze walutowej gbp/nzd.

link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-gbpnzd-uklad-intra-h4-7-11-2013r/

Jak widzę ładny układ cenowy, który lubię to chętnie biorę bez względu na interwał na jakim się pokazuje (w ramach rozsądku oczywiście, moje ulubione ramy czasowe do poszukiwania sygnałów to 1H, 4H i wyższy). Dosłownie godzinę/dwie po zajęciu sygnału kurs poszybował do góry dając pokaźny zysk (ok. 200 pipsów). Oczywiście sygnał ten posłałem również moim klientom sms’em mając  nadzieję że również zarobili. Ja już zamknąłem połowę i stopa podniosłem ponad sl’a i mogę spokojnie zająć się innymi sprawami.

 

Wracając do analizy EUR/GBP.

W tej chwili przedstawię propozycję pewnego scenariusza.

Po znacznym ruchu wzrostowym od jakiegoś czasu obserwuję rozbudowany układ konsolidacyjny z lekkim nachyleniem spadkowym. Cierpliwie wyczekuję jego możliwych okolic dołkowych. Wydaje się, że taki dzień przełomowy mógł być dzisiaj. Najczęściej tego typu strefy wsparć wskazywane są w postaci walki inwestorów o to miejsce. Co prawda dzień się jeszcze nie skończył ale już widać ciekawą świecę z długim dolnym cieniem. Nie jest to świeca sygnalna albo idealna podręcznikowa. Jednak dla mnie dość istotna z uwagi na pojawienie się symptomów obrony wskazywanego miejsca.

 

Z zajęciem pozycji na wskazania techniczne warto poczekać do wystąpienia sygnału, choćby świecowego lub innego. Każdy ma inne. Ja posiadam swoje autorskie metody powstawania sygnału i zapewne jak takowy zaistnieje, wówczas dobiorę kilka pozycji (w tej chwili mam w portfelu kilka mniejszych branych jedynie na lokację wsparć liniowych i geometrycznych, można powiedzieć że dość ważnych).

 

A dlaczego miejsce jest ważne pod względem silnej zapory dla dalszych spadków:

  • dolna linia kanału spadkowego – niebieskie linie,
  • geometryczne wsparcie,
  • zniesienie fobo – 50%,
  • linia trendu po dołkach – różowa linia,
  • dywergencje na oscylatorach,

Wskazania techniczne do wzrostów to pokonanie trwałe żółtych linii trendu – dość daleko od bieżącej ceny. Zatem sygnały warto poszukiwać na niższych tf’ach lub za pomocą innych metod (tutaj ugryzę się w język).

 

eurgbpD

 

Rzut okien na cały układ falowy.

eurgbp_DD

 

 

Zapraszam na szkolenie indywidualne. Uczę na nim wszystkiego co potrzeba do samodzielnego inwestowania. Ponadto absolwenci szkoleń oraz klienci serwisu będą posiadali dostęp do forum zamkniętego, gdzie będą kompletne analizy (wszystkie narzędzia, które używam wraz z zaznaczonymi setupami). Wkrótce opcja ta będzie zamieszczona na stronie.

Cena szkolenia nie jest duża, jeśli założymy że posiadamy wiedzę i umiejętności aby zarabiać na giełdzie. Dzisiejsze „zagranie” intra z pewnością zwróciłoby koszty poniesione na szkoleniu (pozycja ok. 0.15 lota).

Podziel się postem:

Dodaj komentarz