Analizy

Analiza średnioterminowa na parze EUR/USD, interwał dzienny, 11.08.2013r

Podziel się postem:

Na przysłowiowym „edku” powoli zbliżamy się do oporów średnioterminowych na których będą ważyły się losy zmiany bądź kontynuacji trendu.

Jaki czasy temu pisałem o dwóch scenariuszach. Link do poprzedniej analizy:

http://galeriazyskow.pl/analiza-pary-walutowej-eurusd-interwal-h4-oraz-srednioterminowa-prognoza-1-08-2013r/

Jak widać poprzednie miejsce wraz z sygnałem zadziałało doskonale dając zarobić ok 90 pipsów. Jak osobiście byłem dość mocno zaangażowany w pozycje i trzymając „ciasno” stopy, stopniowo redukowałem na niższych półkach cenowych. Wynik całościowy wyszedł bardzo ładny. Średnia co prawda nie 90 pipsów ale dobrze na plusie.

Jak już wcześniej pisałem najpierw widzę korektę a następnie poszukuję technicznych sygnałów zmiany trendu. Zalecałem ostrożność z uwagi na zbyt wysokie „podejście”, jak na korektę. Dlatego automatycznie przedstawiłem wariant z nadbiciem szczytu.

 

Poszukiwałem opcji rozbudowania korekty w związku z bardzo „głęboką” korektą jak na trend spadkowy w długim terminie. Taki trend zakładam na tę chwilę i dlatego moje poszukiwania oporów na końcu korekty dotyczą ostatniego ruchu wzrostowego.

 

W związku z tym przedstawię dzisiaj wersję z rozbudowaną korektą.

Na wykresie widzimy (od lewej) pierwszy swing spadkowy, postrzegany przeze mnie jako impuls. Kolejne fale jako fale korekty abc w ramach fali W, następnie zygzak – X, i kolejna fala Y. Tak bym to w skrócie opisał.

Fale Y mogą mieć dowolną strukturę, więc trudna do przewidzenia. Zarówno impuls jak i zygzak.

 

Naniosłem dwa opory, które tworzą strefę oporową:

  • pierwszy to górne ograniczenie kanału,
  • kolejny to zniesienie fibo.

 

Najlepszą opcją byłoby wyjście ceny na szczyty i zakończenie wzrostów.

 

Ponadto dzisiejsza analiza to tylko propozycja układu korekcyjnego. Jeśli rynek go wybierze, wówczas „zapłaci”. Zalecam „grać” na sygnał, ponieważ sama obecność okolic oporowych nim nie jest.

 

edek_D

 

Teraz widać dalsze umocnienie

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz