Analizy

Analiza średnioterminowa indeksów: wig, mwig40 i swig80, 28.12.2015r.

Podziel się postem:

Na indeksach polskich ceny uformowały bardzo ciekawe wsparcia średnioterminowe, które mogą stanowić przez pewien czas zaporę dla dalszych spadków. Najciekawiej wyglądają wykresy małych i średnich spółek mwig40 i swig80 ale i szeroki rynek wig-u zaczyna wykazywać chęć do obrony obecnych stref cenowych.

 

Wig – interwał miesięczny.

Na wykresie miesięcznym dość atrakcyjnie wygląda ostatnia świeca (młotek/pinbar), co prawda do końca miesiąca/roku zostało kilka dni ale już teraz warto założyć pewne scenariusze.

Wracając do analizy technicznej, warto wspomnieć o formacji świecowej o charakterze popytowym powstałej na wsparciu geometrycznym i linowym.

Ponadto wskaźniki oscylacyjne znajdują się w strefie wyprzedania co może dodatkowo wesprzeć układy cenowe.

wigmiesiąc

Wig – interwał tygodniowy.

Na wykresie tygodniowym chciałbym dodatkowo przedstawić kanał spadkowy, na którego dolnej linii grupują się wsparcia. Istotny jest również wzrost wolumenu co sugerować może skup akcji.

wigtygodniowy

Mwig40 – interwał tygodniowy.

Na wykresie średnich spółek, także dostrzec można wsparcia średnioterminowe oraz układy korekcyjny spadku.

mwig40

Swig80 – interwał tygodniowy.

Indeks małych spółek również wykazuje chęć do odbicia i zmianę tendencji ruchu. Ponadto powstające dywergencje wskaźnikowe mogą prognozować przyszłe ruchy.

swig80tygodniowy

 

Podsumowując dzisiejszy wpis na temat polskich indeksów śmiało mogę powiedzieć, iż po wielu tygodniach spadków zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki ożywienia i chęć do kupowania akcji przez inwestorów.

Większość spółek akcyjnych jest mocno przeceniona a niektóre wręcz znajdują na bardzo okazjonalnych poziomach cenowych. Sądzę, że niedługo można nawet wypatrywać perełek inwestycyjnych a po takich spadkach lubią one wzrastać minimum kilkaset procent.

Postaram się w niedługim czasie przejrzeć spółki akcyjne i co nieco wybrać. Jest ich ponad 400 więc nie bardzo mi się chce ale uważam, że takie okazje zdarzają się nieczęsto (spadki na giełdzie trwają już 8 miesięcy bez większej korekty).

 

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz