Analizy

Analiza średnioterminowa EUR/USD, interwał tygodniowy i dzienny, 30.11.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiaj przyszła pora na analizę euro do dolara w ujęciu średnioterminowym, gdyż według mnie niedługo może zacząć się dość znaczący ruch.

 

Na wykresie tygodniowym widzimy jak cena dotknęła zniesienia 62.8% całego prawie dwuletniego spadku. W dodatku zachowanie rynku w tym rejonie również było widoczne w postaci czarnych świec – tzw. „wielkie objęcie” (więcej na szkoleniach o nietypowych formacjach o skuteczności 80%, nieopisywanych w książkach).

Na wskazanym poziomie tygodniowym mamy również opory geometryczne. Nie jest to typowa korekta ale raczej złożona wxy a zwłaszcza w fali Y. Dodam tylko, że zależności i proporcje również w poszczególnych falach zachodzą.

 

edek

 

Przejdźmy teraz do interwału dziennego.

Jeśli istotnie opór tygodniowy zadziałał i ma szansę odwrócić trend na „edku” wówczas przyjmiemy obecny ruch wzrostowy jako korektę pierwszego swingu spadkowego. Dla mnie ten ruch wygląda na korektę zwykła lub korekta w kształcie klina. Najlepiej widać to na niższych interwałach, jednak na potrzeby tej analizy nie ma sensu w niższe TF się wdawać. AT’eowcy mogą nazwać ten ruch wpisany w kanał jako flaga.

Pierwszy opór na poziomie 61.8% fibo osiągnęliśmy a kolejny ważny, nawet bardzo ważny widzę o okolicach kolejnego zniesienia fibo gdzie przebiega istotny opór poziomy (pogrubiona linia niebieska).

Metod zajęcia pozycji nie będę opisywał gdyż każdy ma swoje. Moja analiza ma jedynie charakter publicystyczny oraz moje własne spojrzenie na wykresy poprzez zbiór autorskich i książkowych zasad analitycznych. Więcej na forum w grupie inwestorów.

 

edekD

 

Jak widać stosuję proste i skuteczne narzędzia plus kilka nieujawnianych na wykresach.

Powodzenia w „łapaniu” „schortów” na „edku” tylko nie zapomnijcie o stopach.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz