Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza średnioterminowa eurusd i ucdchf, 5.04.2020r.

Podziel się postem:

 

Zrobiłem przerwę w publikowaniu własnych analiz z uwagi na obywatelską postawę podczas kwarantanny. Oczywiście zerkałem w wykresy ale głownie odpoczywałem. Obecna sytuacja skłoniła zapewne większość od przymusowego odpoczynku, natomiast w moim przypadku naprawdę tak było. Głowa w znacznej większości zresetowała się i przyszło masę nowych pomysłów.

Analiza wykresu eurusd – interwał H4.

Na wykresie „edka” widzimy mocny spadek, bardzo duży i wydaje się, że chyba wystarczy tego spadania. Cena zaliczyła ważną strefę wsparć i czas zawracać. Ruchy ostatnio są bardzo emocjonalne. Z psychologii chyba czas już dostrzec wydarzenia wkalkulowane w cenę, Koronawirus w informacjach jest tak „przetrawiony”, że chyba pod to warto zacząć handlować. Myślę, że główna panika na giełdach nie jest niczym nowym i teraz można zacząć analizować. Kto się wystraszył już stracił a pozostali powinni na spokojnie planować swoje inwestycje. Prawdopodobnie w USA nadal będą straszyć i próbować wieszczyć koniec świata ale prawdą jest, że kto jest uświadomiony zaczyna kupować akcje. Dlaczego ? Bo jest bardzo tanio, zwłaszcza na polskim parkiecie. Ceny są bardzo atrakcyjne i warto obkupić się wcześniej, bo jak ogłoszą koniec epidemii, to już może być po frytkach. Tak, pewnie ceny mogą być jeszcze niżej ale nie chodzi o złapanie dołków. Jeśli wig20 spadł do 1200 pkt i być może jakaś fala pobije dołek to w mojej ocenie będzie to dodatkowa promocja aby jeszcze cokolwiek kupić. Przecież wartość wig20 i innych indeksów to suma wycen akcji poszczególnych akcji. Chyba nie sądzicie, że firmy nic nie są warte. Obecnie są notowane znacznie poniżej wartości realnych. Zaczyna się handel na dobrych poziomach. Powiedziałbym tak, mniejsze jest ryzyko spadku, nawet jak nie trafimy w dołki, gdyż w dłuższym okresie obecne ceny mogą być już nie do osiągnięcia. W mojej ocenie utrzymanie się poziomów w dłuższym okresie będzie potwierdzeniem, że trwamy w wielkiej akumulacji, może nawet przed hossą kilkunastomiesięczną a nawet dłuższą. Oczyszczenie jest zawsze dobrym zjawiskiem,bo teraz zacznie się normalne inwestowanie. Zapewne wyniki firm przez najbliższe dwa kwartały będą kiepskie co bardziej wystraszy inwestorów drobnych, zaś koniec roku powinien być bardzo dobry. Warunek to zakończenie problemów zdrowotnych.

 

 

Analiza wykresu usdchf – interwał H4.

Na wykresie dolara do franka widzę, natomiast dość istotne wsparcie. Przeciągnięcie fali wzrostowej do oporów jest wyraźne. Sprężyna jest mocno naciągnięta i obstawiam przyszły tydzień obfitujący w zwroty tendencji ruchu.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz