Analizy

Analiza średnioterminowa EUR/SEK, interwał dzienny, 21.09.2013r.

Podziel się postem:

Kilka dni temu pisałem o ciekawym miejscu możliwym do zatrzymania spadku na parze walutowej EUR/SEK.

 

Dzisiaj opiszę dokładnie dwa warianty średnioterminowe. Każdy inwestor musi osobiście podejść do tematu i określić podatność na ryzyko.

 

Od dołka, ruch wzrostowy określiłem jako impuls do poziomu 8.90. Po czym rynek wykonał korektę znoszącą niemal 61.8%. Po korekcie widzimy pierwszy swing wzrostowy i obecna korekta znosząca 76.4% tego ruchu.

 

Wykres przedstawia pierwsze wsparcie (WS1) w opcji z zakończeniem korekty wyższego trendu z możliwością jego kontynuacji. Próby łapania dołków opisywałem kilka dni temu gdzie pisałem o możliwości podbierania na lokacji (dla osób o wyższej skłonności do ryzyka) albo poczekania chociażby na formację świecową., którą widzimy dzisiaj.

Jest to oczywiście opcja zakładająca zakończenie korekty wyższego rzędu.

 

W przypadku pogłębienia dołka (miejsce strategiczne dla negacji wyżej opisanego scenariusza) korekta wyższego rzędu ulegnie wydłużeniu (tzw. korekta złożona WXY – zgodnie z nomenklaturą Elliottowską).

Kolejne miejsce wsparć, wówczas będzie na poziomie 8.40 (WS2). I to miejsce w moim przekonaniu będzie dawało dużą okazję dla sporego zarobku na wzroście wartości EUR/SEK.

 

Wydaję mi się, że dość dokładnie opisałem wykres EUR/SEK w ujęciu średnioterminowym. Osoby, które otrzymały ode mnie sygnały drogą sms z ceną zajęcia pozycji muszą wziąć to pod uwagę , iż istnieje technicznie możliwość pogłębienia dołka. Proponuje podnieść stopa na wartość zero i pilnować pozycji. Za bardzo nie ma też co panikować, ponieważ wsparcia mamy dobrze zlokalizowane i jeśli okaże się że pierwsze wsparcie zostanie potwierdzone to rynek odjedzie bez nas. Owa formacja prowzrostowa nieprzypadkowo powstała na zgrupowaniu wsparć wyliczonych za pomocą różnych technik.

 

Dodam więcej. Wybicie pierwszego stopa da więcej odpowiedzi i pozwoli zająć kolejna pozycję na znacznie dłuższy ruch.

 

eursekD_001

Podziel się postem:

Dodaj komentarz