Analizy

Analiza spółki Zastal, interwał dzienny i tygodniowy, 28.02.2013r.

Podziel się postem:

Postanowiłem zamieścić analizę spółki Zastal. Z decyzją o podaniu miejsc prowzrostowych czekałem kilka dni w związku z zapoczątkowaną korektą na wig-u 20. Wiadomym jest że w okresach spadków szerokiego rynku 80% spółek będzie notowała spadki, mimo poprawnej kondycji technicznej i fundamentalnej. Tak działa rynek.

Wspomniana spółka Zastal wykonała solidną korektę (ujęcie średnioterminowe) po czym nastąpiło mocne odbicie. Układ ten pokazuje rysunek pierwszy.

 

Interwał dzienny.

Opisany wyżej wzrost można opisać falowo jako impuls wzrostowy (jedynie próba oznaczenia fal), następnie korekta przybiera postać zyg-zag’a (korekta prosta).

Dodatkowo napiszę, że korekta z klasycznej AT przybrała postać kanału/klina spadkowego. Wybicie  kanału dało wstępny sygnał, zaś klasyczny powstanie po przebiciu ważnego oporu poziomego na wysokości 2.20 zł.

Jak wiadomo sygnały agresywne dają więcej zarobić przy większym ryzyku, natomiast sygnały klasyczne (pewniejsze) mają nieco ograniczony zasięg. Oczywiście czysto spekulacyjnie pisze bo jeśli na walorze złapiemy trend to zyski mogą być kilkuset procentowe.

Według mojej metodologii sygnały padały znacznie wcześniej w okolicy dolnej linii kanału, teraz są potwierdzenia tych sygnałów co podkreśla ważność stres wsparć.

 

ZastalD

 

Interwał tygodniowy.

W średnim termonie widzimy okład korekcyjny tworzący również kanał/flagę. I jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to osiągnięcia górnej linii kanału na poziomie 4-4.50 zł. powinno być osiągnięte. Wybicie natomiast górnej linii kanału spowoduje dalsze umocnienie spółki Zastal.

 

ZastalW

 

Jak pisałem wcześniej mimo groźby korekty na rynkach polskich i zagranicznych spółki zaczynają wyglądać coraz lepiej. Nie mówię o hossie ale potencjał do wzrostów niewątpliwie widzę. Należy starannie dobierać spółki do portfela gdyż jak pisałem w przypadku średnioterminowej korekty wsparcia na spółkach mocnych fundamentalnie popękają jak zapałki.

 

Kilka tygodni temu podałem kilka spółek, w dalszym ciągu sygnały pozostają w mocy a okresy konsolidacji są jak najbardziej normalne. Spółki mogą wiele tygodni znajdować się wąskich przedziałach cenowych i niekoniecznie reagują dynamicznie na ruchy wig-u czy wig-u 20.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz