Analizy

Analiza spółki PKO BP oraz kilka słów o PZU, 22.01.2014r.

Podziel się postem:

Kilka dni temu zamieszczałem wykres spółki PKO BP w kontekście potencjału wzrostowego.

 

http://galeriazyskow.pl/aktualizacja-wykresow-fw20-pko-bp-i-pzu-czesciowa-realizacja-zyskow-16-01-2014r/

 

Cena spółki, po wcześniejszych sugestiach wzrostu, dostarczyła sygnał agresywny i wkrótkim czasie sygnał techniczny (wybijając linię szyli w formacji cenowej ORGR).

Na wykresie oznaczyłem miejsca, w których pobieraliśmy pozycje razem z uczestnikami forum (cała sytuacja była opisana grupie w czasie rzeczywistym).

Sygnały agresywne obarczone są większym ryzykiem, zaś odległości SL  są niższe, co znacznie ogranicza potencjalne straty.

Sygnał techniczny, natomiast cechuje się wyższym poziomem skuteczności przy większym zabezpieczeniu stopem.

 

Ja stosuję obie techniki, nie zawsze ale stosuję. Jak nie wiem dokładnie co cena „rysuje”, wówczas czekam na potwierdzenia.

 

PKO BP.

Wracając do tematu.

Po wybiciu opisanych oporów, rynek zafundował ruch trendowy impulsem. Obecnie czekam na dokończenie pełnego impulsu w fali piątej.

Zaproponowałem kilka poziomów zabezpieczeń naszych pozycji.

Wiadomo, że mówimy o pozycjach na kontraktach akcji a więc obarczonych dźwignią. Skoro analiza dotyczy interwału godzinowego to musimy zadbać o drobne szczegóły. Pamiętamy że każdy ruch ceny spółki o 1 zł to 100 zł na kontrakcie.

 

W przypadku kupna akcji robię analizy tylko na świecach dziennych. Ruchy mniejsze nie mają sensu przy handlowaniu akcjami z uwagi na duże koszta transakcyjne i wielkie stopy a niewielki stosunkowo zysk.

 

Wykres wile „mówi”. Ucieczka z pozycji przy przebiciu linii trendu bądź poziomów oznaczonych jako stop.

 

PKOBP22

 

PZU.

W zasadzie napiszę tylko tyle, że po przebiciu oznaczonego oporu walor przeszedł w tzw. boczniaka.

Moje poziomy,  jeśli rynek je respektuje, powodują odwrócenie tendencji ruchu lub trendu albo zatrzymanie. Tak należy traktować sygnały płynące z moich analiz. Oczywiście bywają też aktywacje stopów i dlatego mamy je jasno sprecyzowane. W przypadku spółki PZU stopem jest poziom dołka. Przebicie jego to sugestia pogłębienia lub rozwinięcia tendencji spadkowej.

 

Widać, że na tej spółce trwa walka i o ile sytuacja zewnętrzna nie pogorszy się to nadal jest szansa na „jakiś” ruch.

Okresy akumulacji bądź dystrybucji są naturalnym rynku rynku. W książkach opisane są okresy trendowe w czasie stanowiące ok 30% wszystkich ruchów. Pozostała część czasu to konsolidacje i okresy beztrendowe.

 

Wykres przedstawia ruch ceny między oporem i wsparciem. Wybicie któregoś z tych poziomów skutkować winno ruchem w danym kierunku.

 

PZU22

Podziel się postem:

Dodaj komentarz