Analizy

Analiza spółki PKO BP, interwał tygodniowy i dzienny, 8.8.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiaj dla odmiany analiza spółki. Spółki waznej bo  z wigu 20 o bardzo dużej kapitalizacji i płynności.

 

Interwal tygodniowy:

Jeśli założymy spadek od szczytu impulsem i wzrost od dołka kilku-kilkunastomiesięczny jako korektę, wówczas należy poszukiwać okolic jej zakończenia.

Ja oznaczyłem korektę jako złożoną. Prawdopodobnie jest to korekta WXYXZ. Bardzo rzadko spotykana ale oczywiście możliwa. Elliottowcy będą mieli rarytas patrząc na wykres. Nieczęsto widać na wykresach takie układy.

Można było rozrysować wzrost jako TUP, natomiast cena porusza się „trójkami”, co nie jest zgodne z zasadami.

Pokusiłem się o wyliczenie miejsc geometrycznych i raczej zgadzają się w miejscu przeze mnie oznaczonym jako opór. W zasadzie jest to strefa oporów i nawet nieco wyżej przebiega kilka z nich.

 

PKOBPW

 

Interwał dzienny.

Ostatnia fala korekty (jeśli taką założymy) czyli Y stanowi korektę prostą 3-3-5. Podfala fali c w Z jest impulsem, co może oznaczać możliwy koniec wzrostów na tym walorze.

 

pkobpd

 

Jak widać, dość dokładnie „rozebrałem” korektę i ciekaw jestem co rynek teraz wybierze. W tej chwili łapanie pozycji na spadki będzie dość ryzykowne, potrzebne są przebite wsparcia strategiczne oraz sygnał sprzedaży. Z drugiej strony obraz ostatniej fali wygląda klarownie i  idealnie zgrywa się z wyznaczonym oporem.

 

Przyznam się, że analiza była napisana wczoraj i miałem kilka dylematów czy ją publikować z uwagi na kiepską świecę wczorajszego dnia (kiepska w sensie niezdecydowania). Dzisiaj jednak nastąpiła kontynuacja i obraz rynku wygląda zupełnie inaczej. Warto poczekać jeszcze na świecę tygodniową.

 

 

Polecam czytelnikom zapisanie się na newsletter i otrzymywanie powiadomień o nowych analizach oraz analizach specjalnych (niepublikowanych na stronie).

 

Przypominam, również o wąskiej grupie, której posyłam sygnały sms-em.  O tej formie pisałem wcześniej, jako wersji testowej, która całkiem nieźle funkcjonuje. Nie jest to sygnał płatny z działu usługi i nie chodzi o sygnały systemów transakcyjnych, którymi zajmuje się nasz serwis. Są to sygnały zajmowanych pozycji prze ze mnie osobiście. W tej sprawie proszę pisać. Dzisiaj np. były dwa dobre sygnały w godzinach południowych:

  • pierwszy z zajęciem pozycji na srebrze (L), jak widać sygnał dał zarobić sporo,
  • kolejny na egzotycznej parze USD/MXN (dolar do meksykańskiego pesos), trochę śmieszna para ale również wzrosła notując spory zarobek.

Obie pozycje nadal w portfelach zabezpieczone stopem dającym zysk (czyli poziom obronny powyżej wejścia).

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz