Analizy

Analiza spółki PKN Orlen, interwał godzinny, 7.04.2013r.

Podziel się postem:

Na wykresie godzinnym spółki PKN Orlen widać impuls spadkowy. Falowo układ wygląda prawidłowo z zastrzeżeniem do piątej fali. Owe zastrzeżenie wynika z tego, że podfala 3 w fali 5 jest najkrótsza. Zasady mówią jasno – fale trzecie zazwyczaj są najdłuższe ale nigdy najkrótsze. Fala piąta na wykresie dokładnie przeczy tej regule. Oczywiście istnieją wyjątki, jest to tylko teoria, tym bardziej, że początek piątej fali (dokładnie podfala C fali 4 – nienaturalnie długa) zrobiony był bardzo emocjonalnie i tutaj upatruję „nagięcie” reguł.

 

Dlatego, jak pisałem wiele razy, Elliott to tylko koncepcja i choć bardzo istotna to należy mieć kilka dobrych narzędzi stosowanych jednocześnie w celu uzupełnienia analizy.

 

Choć dopuszczam jeszcze pogłębienie dołków to w mojej ocenie znajdujemy się w okolicach przesilenia i jakieś odreagowanie powinno nastąpić. Czy warto zagrywać na korektę? Z teorii raczej nie, gdyż najlepsze wyniki osiąga się przy inwestowaniu zgodnie z trendem. Trend na tę chwile jest spadkowy do momentu przebicia szczytów. Zatem pewniejsze jest obliczenie końca korekty i podłączenia się do ruchu.

 

Wsparciem na wykresie jest:

  • układ falowy,
  • dolna linia kanału (linia równoległa do linii górnej poprowadzonej po szczytach),
  • wsparcie poziome, nieoznaczone na wykresie – mniejszego znaczenia,
  • dywergencja na wskaźnikach szybkich i wolnych,
  • rosnący wolumen w okolicach wsparć.

 

Sygnał powstanie po przebiciu czerwonej linii. Zaznaczam jeszcze raz, iż jest to ruch pod trend obarczony większym ryzykiem. Ruch ma szansę dotrzeć do okolic 54 zł. może trochę wyżej. Następnie przyjrzę się dokładniej temu walorowi pod kątem poszukiwania sygnałów do spadku.

 

PKN_Orlen

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz