Analizy

Analiza spółki KGHM, interwał – tygodniowy, dzienny i 4-godzinny, 2.03.2013r.

Podziel się postem:

Analiza spółki KGHM będzie przedstawiona na wielu interwałach. Od szczytu widzimy wyraźny trend spadkowy i od jakiegoś czasu obserwuję różne komentarze na temat miejsc zakończenia spadku.

Od razu muszę sprostować, że moja metodologia nie załada zajmowania pozycji na podstawie „spodziewanego” miejsca odwrotu lub celowania w te miejsca.

Żebym mógł pobrać pozycję muszę widzieć sygnał i znać miejsca obronne (stop loss). Oczywiście strefa wsparć i oporów jest bardzo istotna w moich narzędziach ale musi zaistnieć jeszcze kilka czynników kwalifikujących daną sytuację na dogodną pod względem inwestycyjnym.

 

Dzisiaj zatem pokażę miejsce na wykresie spółki KGHM, które może a nie musi zatrzymać ruch spadowy. W opisanych poniżej sytuacjach wskażę jedynie na wsparcia bez pewnych przesłanek technicznych świadczących o zmianie trendu.

 

Interwał tygodniowy.

Wykres tygodniowy wskazuje jedynie miejsce mogące stanowić mocniejsze wsparcie przed dalszym spadkiem waloru. Nie ma za wiele technicznych oznak zmiany trendu ponad:

  • zniesienie fibo,
  • wsparcie poziome.

Obrót na tej świecy pozwala sądzić że trend się rozwija.

Wsparcie pokonane bez walki będzie sugerowało dalszą przecenę. Zaś popyt musiałby pokryć conajmniej połowę korpusu świecy czarnej, żeby można było powiedzieć coś więcej o możliwym wzroście.

 

kghm24

 

Interwał dzienny.

Tutaj nieco inaczej wygląda sytuacja. Dalej bez sygnału technicznego ale trochę więcej wskazań świadczącym o wytracaniu impetu. Na wykresie opisałem przeszkody dla dalszego spadku, są nimi:

  • dolna linia kanału spadkowego,
  • wspomniane wsparcie poziome i fibo (na tym samym poziomie. Ważne bo występuje na wykresie tygodniowym),
  • formacja świecowa prowzrostowa na dużym obrocie,
  • wskaźniki oscylacyjne na poziomach wyprzedania – bez sygnałów kupna,

 

kghmd_001

 

Interwał 4-godzinny.

 

Na tym TF’ie występują w zasadzie te same kreski i również formacja świecowa prowzrostowa – harami w dodatku potwierdzone. Nie ma ona na razie znaczenia gdyż może zstać zanegowana. Ważne, że występuje na wsparciu i przy ewentualnym pogłębieniu, miejsca do spadku za wiele nie widzę. Wskaźniki na niskich poziomach z dywergencjami.

 

kghmh4

 

Podsumowując. Na niższych interwałach istnieją szanse na odbicie a nawet jakiś większy ruch. W przypadku zakończenia impulsu spadkowego, możliwe że doświadczymy korekty wyższego rzędu.

 

Możliwości do wzrostów są niewątpliwie, jednak zalecam ostrożność i oczekiwać na sygnały.

 

 

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz