Aktualności Analizy

Analiza spółki KGHM i PKO, 7.06.2016r.

Podziel się postem:

Wykres dzienny spółki Kghm.

Cena dociera do oporów i tutaj zacznie się walka o wygenerowanie krótkoterminowego sygnału kupna.

kghmD

Kghm – H4.

Na wykresie 4-godzinnym widzimy odległość w cenie bliską złamaniu overbalance i zarazem szansę na odwrócenie tendencji ruchu. Ponadto wskaźniki pokazują dywergencje i obszary wykupienia. Analiza wskaźnikowa z obu okien czasowych wskazywać może na zgodny kierunek ruchu.

kghmH4

I teraz należy zadać sobie pytanie czy jesteśmy w korekcie fali 3 ruchu spadkowego czy zakończyliśmy całą korektę wyższego rzędu. Sądzę, że na te pytania otrzymamy odpowiedź po pokonaniu kluczowych oporów i wsparć. Więcej opiszę wkrótce.  

PKO – interwał tygodniowy.

Dość ciekawie wygląda zatrzymanie ceny na wykresie tygodniowym spółki pko. Konsolidacja może przybrać postać akumulacji lub tylko przystaniem w spadkach. Co ciekawi mnie to rosnący wolumen podczas tej konsolidacji, czyżby „ktoś” więcej wiedział niż my? Wskaźnikowo mamy dywergencję na” tygodniówce” co jest warte odnotowania.

pkoWdywergencjaobrót

Pko – interwał dzienny.

Wspomniana konsolidacja wyraźniej widoczna jest na dziennym interwale. Obroty faktycznie skokowo są zmienne.

pkoD

Pko – interwał H4.

Z krótkiego interwały pokusiłem się o rozpisanie ruchów i fal. Na wykresie oznaczyłem małe i większe formacje odwracające trend. Wspomniana analiza wskaźnikowa w dwóch ramach czasowych może wskazać kierunek wejścia zgodny z interwału wyższego a uchwycony w trakcie generowania sygnału przy sprzyjającym momentum oscylatora na interwale niższym. Oczywiście najważniejsze jest wejście po pokonaniu oporu w postaci ceny na wykresie. Wskaźniki służą do potwierdzania bądź negowania sygnałów technicznych.

 

pkoH4

Dzisiaj analizy z cyklu będzie rosło albo spadało ale są uwarunkowane przyszłymi zmianami jakie muszą zajść na wykresie. Dlatego wykresy robocze cechuje plan. Dobrze wyznaczone opory i wsparcia służą nam do obserwacji i reagowania na zachowanie ceny.  

Podziel się postem:

Dodaj komentarz