Analizy

Analiza sektowa wig-paliwa, 1D, 9.12.2012

Podziel się postem:

Postanowiłem sprawdzić wykres sektora paliwowego WIG-PALIWA. Analiza przydatna dla określenia kierunku sektora względem poszczególnych akcji wchodzących w skład subindeksu wig-paliwa. Oczywiście, rzecz jasna sprawdziłem sektor w odniesieniu do PKN Orlen, który opisałem w ostatnich wpisach.

 

Co możemy „wyczytać” z wykresu?

Po wybiciu z kanału spadkowego, cena rozpoczęła impuls wzrostowy. o ile dobrze rozpisałem fale z rozszerzeniem fali trzeciej to kończymy impuls piaty w całym impulsie wyższego rzędu lu kończymy dopiero falę 3 (piszę o tym na ewentualne alternatywne rozszerzenie fali 3, gdzie podfala 4 jest nieregularna korekta płaską).

 

Geometryczny opór wypada na górnej linii kanału. Warto powiedzieć kilka słów o fali 5/3 (w zależności od rysowania rozszerzonej fali 3). Malejący obrót i dywergencja na oscylatorze jest zalecanym zjawiskiem na końcach ruchów trendowych.

Zatem jeśli istotnie subindeks dociera do stref oporowych to minimalny spadek na jaki możemy liczyć to wartość 3100 pkt. Całość dobrze wróży dla poszczególnych akcji paliwowych pod kątem zagrania na spadek. Oczywiście warto dodać że nie oznacza spadku wszystkich akcji z opisanego sektora.

 

 

Wykres z alternatywnym naniesieniem fal.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz