Analizy

Analiza PKN Orlen, 1D i 1W, 8.12

Podziel się postem:

Ruch wzrostowy od poziomu 31.50 zł. odbywający się w ramach fali C lub 3, dobiega do ważnych miejsc.  Falowo cena dochodzi do oporów kończących falę 3 lub 5. Na tę chwilę jeszcze nie wiadomo czy rozszerzenie w fali 3 zakończyło się w poprzednim ruchu czy teraz. Poziomy geometryczne runku wskazują na możliwe rozpoczęcie korekty. Jakiego rzędu korekty na tę chwile nie wiemy.

Oporami dla wspomnianego układu są:

  • zniesienie wewnętrzne fibo. całego ruchu spadkowego,
  • opory poziome,
  • dywergencje na oscylatorach szybkich i wolnych.

 

Techniczny sygnał średnioterminowy powstanie po przebiciu dolnej linii kanału/trójkąta rozszerzającego się i następnie zejście ceny poniżej 40 zł.

 

 

Podobna sytuacja z uwzględnieniem dywergencji oscylatorów oraz wskazujących przez nie poziomów ekstremalnych na wykresie tygodniowym, wskazywać może na przesilenie oraz wielkie szanse wykonania korekty, bądź w rozwinięcia kolejnej fali spadkowej w ramach fali C (licząc fale od szczytów z kwietnia.

Kluczowym wsparciem jest czerwona linia będąca jednocześnie linią sygnalną.

 

Jak widać na wykresie, kurs znajduje się w pobliżu zgrupowań oporów, dość silnych oporów i zejście ceny poniżej 3 świecy wstecz (gwiazda wieczorna) da sygnał sprzedaży o mniejszej sile, z uwagi na niepewny układ falowy. W zasadzie sygnał wstępny otrzymaliśmy po potwierdzeniu poprzedniej świecy – wisielec.

 

 

Tyle z teorii, te i inne informacje zawarte są na szkoleniach „Galeria technik inwestycyjnych”. Jak widać do analiz wykorzystuję klasyczna analizę techniczną oraz techniki zaawansowane określające analizę trendu i wyszukiwanie ważnych miejsc geometrycznych na wykresie, odwracających bądź spowalniających trend.

Losy akcji PKN Orlen zobaczymy w kolejnych wpisach serwisu www. galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz