Analizy

Analiza pary walutowej GBP/CAD, 29.03.2015r.

Podziel się postem:

Ostatnio opisałem analizę pary walutowej GBP/CAD i z sygnałem trzeba było poczekać aż do końca tygodnia.

Zacznę od wykresu 4-godzinnego, gdzie następnie przejdę do dziennego i tygodniowego.

 

Wykres H4 pary walutowej gbp/cad.

gbpcadh4

Wsparcie poziome, które wyznaczyłem znacznie wcześniej zostało jedynie naruszone. Przypomnę, że jest to strefa wsparć, nie zaś punkt. Sygnały nie było ponieważ ani razu cena nie wyszła ponad ostatni szczyt. Pisałem o tym wcześnie, gdzie dla mnie jest to podstawa to poszukiwania sygnałów kupna i sprzedaży zgodnie z teorią Dowa, jako najbardziej skuteczna techniką handlu.

W piątek nastąpił atak popytu, który zmienił obraz postrzegania rynku. Bardzo możliwe, że ulega zmianie trend…

 

Wykres dzienny pary walutowej gbp/cad.

 

gbpcadD

 

Teraz dokładniej widać o mi chodzi i chodziło w analizie poprzedniej. Wyczekujemy cierpliwie na wybicia linii trendu, zwłaszcza po dłuższym okresie spadku. Tym razem spadek przybrał postać klina czyli formacji o wysokiej sprawdzalności (oby i tym razem).

 

Wykres tygodniowy pary walutowej gbp/cad.

 

gbpcadW

No i teraz dochodzi do sedna mojego myślenia. Dokładnie widać na wykresie tygodniowym jak świeca narusza wsparcie średnioterminowe i kończy tydzień mocno popytowo.

Oczywiście do warto poczekać na potwierdzenia, natomiast mając odpowiednie techniki generowania sygnałów można już myśleć o pozycji L z niedużym stopem. Widać po wykresach, że zasięg nowego ruchu jest bardzo duży.

 

Podsumowanie.

Dzisiaj odwrotnie przedstawiłem analizę tej pary walutowej z uwagi na kształt edukacyjny mojego serwisu, nawiązując do ostatniego wpisu na temat tego waloru. Wsparcia i opory na każdym interwale maja nieco inny wymiar, jednak są bardzo istotne. Dodatkowo techniki powstawania sygnału są najważniejsze do zajmowania pozycji. No i oczywiście bliski stop. Pamiętajmy, że skuteczność działa na naszą korzyść, nie upierajmy się przy swojej racji tylko grajmy na sygnały, mimo że nie każdy jest zyskowny.

 

W serwisie publikuję analizy walorów, na których ceny znajdują się w bliskich okolicach wsparć i oporów. Nie podaję gotowych sygnałów, choć ostatnio zaznaczyłem kilka – zwłaszcza na polskich kontraktach. Pieniądze natomiast zarabiam sam na własnych rachunkach, gdzie ostatnio pokazałem moje konto konkursowe, na którym miałem 82% skuteczności (w sumie do piątku wynik za marzec to 300% konta). Jeśli zatem założymy że „wypada” nam co 4 pozycja na SL to i tak osiągamy wysokie stopy zwrotu utrzymując zysk na poziomie 3-4 wielkości w stosunku do wielkości stopa.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz