Analizy

Analiza pary walutowej EUR/USD w ujęciu średnioterminowym, interwał tygodniowy i dzienny, 2.11.2013r.

Podziel się postem:

Bardzo istotne zmiany zaszły na szlagierowej parze walutowej eur/usd w zeszłym tygodniu.

 

Ocenę wykresu zacznę od interwału tygodniowego.

Na wykres naniosłem dwie ważne strefy oporowe geometryczne.

Pierwsza strefa zbiegła się z dolna medianą Pitchforka. Mimo, iż opór usytuowany wyżej wydaje się bardzie kuszący to jednak obecność wzniesienia 61.8% ostatniego spadku kusi inwestorów.

Do przesłanek prospadkowych niewątpliwie zaliczyć należy formację objęcia bessy- wielkie objęcie. Do pełni szczęścia potrzebne jest przebicie linii trendu (czerwona linia).

 

Jak na to grać? Najbezpieczniej poczekać na korektę i po podejściu w górę poszukiwać sygnału zgodnego z trendem.

 

eurusdW

 

Interwał dzienny.

 

Mając sprecyzowaną strefę oporową z wykresu tygodniowego przechodzimy na interwał dzienny.

Po określeniu dołków w postaci linii trendu mogliśmy wyznaczyć kolejny opór. Dodatkowo z niższych dołków powstał układ klina (najbardziej skuteczne formacje na grania).

Jeśli ktoś nie załapał się na es po wybiciu z klina (ja również, nie ukrywam – zbyt duży stop), wówczas musi poczekać na korektę.

 

Alternatywnie, jak pisałem wyżej, istnieje szansa na wzrost do kolejnego oporu. Może okazać się że ten spadek jest korektą ruchu 1.3100 – 1.3830 i powrót do spadku.

 

Technik pobrania pozycji nie będę opisywał ale kilka okazji widzę. Zalecam stosowanie stopów w przypadku gdy rynek wybierze inny wariant.

 

eurusdD

 

Mamy zatem duże szanse na kontynuacje spadku. Sądzę, że przyszła korekta powinna dać szansę na podłączenie się do trendu. Uwaga! Warto rozpisać przyszłą korektę na wypadek przerodzenia się w nowy impuls wzrostowy do wyznaczonej strefy oporowej 1.4260.

W tej chwili szansę na spadki według mnie to 70% w stosunku do wzrostów – 30%.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz